Wybierz Strona

AIR LINK W OCULUS QUEST 2

Jak uruchomić bezprzewodowe PC VR

Niedawno Facebook poinformował, że nowa wersja oprogramowania dedykowana headsetowi Oculus Quest 2 przyniesie funkcję o nazwie Air Link, dzięki której bez dodatkowego przewodu – Oculus Link – oraz bez konieczności inwestowania 19$ w oprogramowanie Virtual Desktop.

Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować oprogramowanie v28 i uaktywnić funkcję Air Link, oto co trzeba zrobić:

Wejdź do ustawień gogli, zakładka Informacje. Jeżeli posiadanie oprogramowanie jest w innej wersji niż v28, pobierz i zainstaluj aktualizację.

Sprawdź czy oprogramowanie Oculus na Twoim komputerze jest aktualne. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z oprogramowania Oculus na PC, pobierz je stąd.

Upewnij się, że komputer i Quest są zalogowane do tej samej sieci WiFi, następnie w aplikacji Oculus na komputerze przejdź do zakładki Ustawienia -> Beta i aktywuj opcję Air Link.

Warto w tym momencie przypomnieć, że funkcja Air Link dalej znajduje się w fazie beta i potrafi sprawiać problemy – powodować zacięcia, błędy w strumieniu audio/wideo. Częściowo na problemy pomaga dezaktywowanie trybu 120Hz.

Nie wyłączaj aplikacji na komputerze, jeszcze będzie potrzebna, jednak załóż headset, otwórz ustawienia, przejdź do zakładki Skróty. Jeżeli wszystkie poprzednie kroki został poprawnie wykonane, powinna pojawić się plansza – Oculus Air Link.

Wybieramy tą funkcję – zajmie się ona wyszukaniem naszego PC w otoczeniu sieciowym. Wybieramy pożądane urządzenie i klikamy “Parowanie”, jeżeli się uda, będziemy mogli Uruchomić Air Link, który powita nas nowym środowiskiem służącym do wczytywania treści z np. Steam.

Jeżeli jeszcze nie masz zainstalowanej aplikacji SteamVR – pobierz ją https://store.steampowered.com/app/250820/SteamVR/ i zainstaluj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Po uruchomieniu SteamVR zostaniemy przeniesieni do nowego środowiska, w którym za pomocą przycisku Menu na lewym kontrolerze będziemy mogli otworzyć naszą bibliotekę gier. W przypadku gier obsługujących VR – będą one wyróżnione, natomiast klasyczne gry możemy włączyć na wirtualnym monitorze 2D.

2 komentarze

 1. Avatar

  Czy zadziała gdy PC jest podłączony po kablu , a Vr wifi do rutera ?

  Odpowiedz
  • Avatar

   Tak, jak najbardziej, nawet jest to rekomendowane – kabel zawsze da najstabilniejsze i najszybsze połączenie.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.