Niedawno firma Sony, producent gogli wirtualnej rzeczywistości do konsoli PlayStation 4 podała więcej pożądanych szczegółów na temat swoich gogli VR

Japońska firma ogłosiła, że gogle VR PlayStation VR (PS VR) będą miały swoją premierę 13 października 2016 w Japonii, Ameryce Północnej, Europie i Azji. Podawana aktualnie cena to 470 dolarów, zatem polska cena będzie oscylowała w okolicach 1700zł-1800zł.

Według producenta, nad grami i oprogramowaniem dla PS VR pracuje około 230 producentów. Na liście znajdują się zarówno małe niezależne studia, jak i wielcy wydawcy. Lista gier w produkcji podobno przekracza 160 pozycji, a do końca roku ma ukazać się 50 tytułów. Wśród nich zobaczymy m.in. Batman: Arkham VR, Resident Evil VII, Adrift, Get Even i Robinson: The Journey.

Zapisz się do listy oczekujących na gogle Playstation VR.

Zapraszamy do naszego artykułu: Lista gier na PlayStation VR

System PlayStation VR będzie oferował także tryb kinowy, w którym będziemy mieli okazję oglądać filmy na dużym ekranie podobnym do kinowego. W tym samym trybie będzie można również grać w gry nieprzystosowane do gogli. Pojawiła się również informacja, że gogle dają możliwość możliwość oglądania zdjęć i filmów zarejestrowanych w technologii 360 stopni.