Mimo wielu przesunięć, zarówno gogli wirtualnej rzeczywistości firmy Oculus VR jak i HTC – wygląda na to że problemy z dostępnością headsetów są nadal nierozwiązane…W przypadku gogli Oculus Rift, zamówienia przedpremierowe (a co za tym idzie aktualne również) które są oferowane wyłącznie dla osób prywatnych na stronie producenta – zostały przesunięte w czasie z uwagi na „nieoczekiwane problemy z dostawą komponentów”. Portale informacyjne donoszą również o zbyt małej dostępności komputerów Oculus Ready. Szef firmy, w ramach rekompensaty za wydłużony czas oczekiwania producent zaoferował darmową wysyłkę wszystkim klientom.

Z kolei użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup HTC Vive narzekają na problemy z realizacją zamówień. Podczas kroku płatności za zamówienie, system nie przyjmuje wielu numerów kart kredytowych i płatniczych z różnych krajów. W efekcie, dane z zamówienia są anulowane i klient jest przerzucany na koniec kolejki. Według HTC problem leży po stronie banków, które mają problem z przetwarzaniem danych. Buduje to jednak niepokój jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych pieniędzy i terminowości zamówień.

Zalecamy zatem, aby poczekać z zakupem na oficjalną dystrybucję w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z naszym działem najczęściej zadawane pytania.