Od 19 sierpnia br. rusza sprzedaż zaprezentowanych na początku tego miesiąca nowych, ulepszonych Gear VR. W zawiązku z tym wydarzeniem ruszyła przedsprzedaż i już w Amazonie możemy zakupić najnowszy produkt Samsunga za który musimy zapłacić $99,99 

Mówiąc, że produkt został ulepszony mam na myśli kilka drobnych usprawnień, które nie wniosą ogromnych zmian, ale są warte uwagi, bo na pewno ulepszą produkt. Bardzo istotną zmianą jest dodanie do nowego modelu portu USB typu C, dzięki któremu będziemy mogli podłączyć nowego Samsunaga Galaxy Note 7. Oczywiście drugie złącze typu micro-USB zostało, dzięki czemu możemy podłączyć starsze modele smartfonów Samsunga. Jednak najbardziej widoczną zmianą jest zdecydowanie zmiana estetyczna. Najnowszy produkt w odróżnieniu od pozostałych ma czarny kolor, co jest sporym zaskoczeniem ze względu na to, że charakterystycznym znakiem wszystkich wcześniejszych modeli był biały kolor. Za najbardziej widoczną zmianą idzie poprawa jakości produktu, ze względu na to że przy zakładaniu wcześniejszego modelu płyta czołowa, która była koloru białego miała tendencję  do odbijania światła zewnętrznego podczas zakładania, co mogło być trochę niekomfortowe.

touchpad w nowych goglach samsunga

Dodatkowymi zmianami są modyfikacja bocznego panelu, który jest teraz raczej płaski niż jak było we wcześniejszych modelach, które posiadały jakby wcięcie na palec. Został również dodany przycisk Home, który przeniesie nas do aplikacji sklepowej Oculus Home. Również waga produktu została zmniejszona z 318 do 312 gram.

W odniesieniu do technicznych udoskonaleń nowe Gear VR  będzie mieć powiększony FOV (pole widzenia). Nowe soczewki mają mieć 101 stopni zasięgu pola widzenia, co jest o 5 więcej od poprzedniego modelu. Co moim zdaniem jest zdecydowanie najważniejszą zmianą.

Artykuł Nowe Gear VR dostępne już za 3 dni pochodzi z serwisu happyVR.