Podczas niemieckich targów Gamescome mogliśmy zobaczyć nową odsłonę jednej z najnowszych gier Capcomu. Resident Evil 7: Biohazard, który zrobił ogromne wrażenie na widzach i graczach zapowiada się naprawdę świetnie, a osoby, które miały okazję zagrać w demo byłe naprawdę pod wrażeniem, ale także nie ukrywały ile nerwów kosztowała rozgrywka. Ich reakcje były naprawdę zdumiewające, co można zobaczyć na poniższym materiale.

Zważywszy na możliwości jakie daje nam wirtualna rzeczywistość, gra staje się bardzo realna, a my będziemy mogli  doświadczyć całkowicie innych doznań grając, ponieważ nigdy przedtem nie mieliśmy okazji tak dobrze wczuć się w postać, którą prowadzimy rozgrywkę. Widok z perspektywy pierwszej osoby, który cechuje VR powoduje, że poczujemy się tak jakbyśmy osobiście skradali się po strychu, czy chodzili ciemnymi korytarzami, a mozliwość swobodnego rozglądania się jest zdecydowanie jednym z największych plusów.

Dodatkową cechą, która wyróżnia gry na VR jest to, że nie możemy odwrócić głowy czy zakryć twarzy rękoma w momentach, których naprawdę się przestraszymy, ponieważ poprzez headset cały czas mamy przed sobą obraz, więc jedyne co możemy zrobić to ściągnąć gogle i wrócić do świata rzeczywistego. Co za tym idzie gra raczej nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Dodatkowo sam producent ostrzega o padaczce fotogennej, dlatego osoby na nią cierpiące powinny unikać tego typu gier. Oczywiście w związku z tym wszystkim gra jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia i w stu procentach się z tym zgadzam. Jednak szczerze polecam wszystkim dojrzałym graczom o stalowych nerwach, którzy są fanami horrorów, a tym bardziej kultowej japońskiej serii gier Resident Evil, ponieważ VRowe wydanie na pewno będzie czymś całkowicie nowym dla nich.

resident vr

Bardzo ważną informacją jest to, że gra otrzyma w pełni wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości co oznacza, że dosłownie całą grę będziemy mogli przejść w goglach PlayStation VR. Premiera gry zapowiedziana zastała na 24 stycznia 2017 roku, więc musimy jeszcze trochę poczekać. Zagrać w nią będą mogli  nie tylko posiadacze PS VR, ale także PC i Xboxa One. Co jest bardzo dobrą informacją, bo większa ilość graczy będzie miała możliwość przeżycia wyjątkowych doznań.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun, który opublikował Capcom podczas targów w Koloni.

Artykuł Resident Evil 7 w VR! Czy zaczyna się nowa era horrorów? pochodzi z serwisu happyVR.