Jak dodać nowe piosenki do Beat Saber PC – Poradnik

Wstęp

Możliwe, że wielu z Was zastanawiało się jak dodać tzw. “custom songs” w Beat Saber. Jest to jedna z możliwości rozszerzenia zawartości bazowej gry w wersji PC, którą trzeba wykonać żeby gra nie znudziła się zbyt szybko. Bazowo mamy kilka podstawowych piosenek, tak jak w wersji na PSVR. Jednak, w przeciwieństwie do wersji na PlayStation, na PC jest jeszcze baza online. W tym poradniku dowiecie się krok po kroku co należy zrobić, aby móc grać na mapach ze swoimi ulubionymi utworami.

Pobranie Mod Managera

Otwieramy stronę projektu na GitHubie i z zakładki Relases pobieramy plik exe najnowszej wersji: link.

Pobieramy BeatSaberModManager.exe

Po pobraniu uruchamiamy pobrany program, w którym odpowiednio wybieramy:

  • Ścieżkę instalacji gry (Możemy znaleźć ją domyślnie w: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Beat Saber)
  • W zakładce Plugins wybieramy Song Loader (jeżeli nie jest automatycznie wybrany).
  • Polecam jeszcze wybrać BeatSaver Downloader oraz Song Browser. Pierwszy z nich pozwala nam pobierać piosenki z poziomu gry po odpowiedniej konfiguracji (o czym poniżej). Drugi dodaje więcej opcji filtrowania oraz wyszukiwania utworów na liście w samej grze.

Po wybraniu interesujących nas modyfikacji naciskamy Install / Update.

Gdy już wykonaliśmy te czynności powinna nam wyskoczyć konsola i po jej samoczynnym zamknięcu, w Beat Saber Mod Manager, napis Status w lewym dolnym rogu powinien wyświetlić: Install complete!

Konfiguracja BeatSaver Downloader

Żeby skonfigurować BeatSaver Downloader najpierw potrzebujemy konta na stronie BeatSaver.com. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu naciskamy na nasz nick i wybieramy z listy punkt “Access Tokens”.

Tokeny konta

Po wejściu w podstronę potrzebujemy najpierw wygenerować nowy klucz read/write (domyślnie powinien być już stworzony, ale polecam zrobić nowy). Kopiujemy cały token (obok znaczka z ołówkiem), i wklejamy go do pliku modprefs.ini który domyślnie powinien być pod ścieżką:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Beat Saber\UserData\modprefs.ini

Wklejenie tokenu

Pobierane utworów

Ręczna instalacja

Teraz pozostało nam tylko pobrać nasze piosenki i “wrzucić” je do gry. Tutaj możemy wybrać jedną z dwóch stron: bsaber oraz beatsaver.

Download Zip (Top Downloads)

W takim razie po pobraniu naszej mapy pora przenieść ją do gry. W tym celu otwieramy folder z miejscem instalacji gry, wchodzimy w folder CustomSongs i tam kopiujemy folder z pliku który pobraliśmy.

Przenieść folder nie plik zip

Instalacja z poziomu gry za pomocą Beat Saver

Po uruchomieniu gry, w menu głównym naciskamy przycisk na dole okna nazwany “MODS” następnie u góry ekrany “more songs +”. Naszym oczom ukażę się ekran taki jak powyżej. Na szaro będą utwory które już posiadamy. Żeby pobrać piosenkę trzeba ją wybrać i nacisnąć przycisk download. Po naciśnięciu mapa doda się do listy kolejki wyświetlanej po lewej stronie. Teraz wystarczy chwilę poczekać.

Gotowe! W tym momencie możemy odpalić naszą grę i przetestować nowo dodane mapy.

Podsumowanie

Słowem podsumowania, jak mogliście przeczytać i zobaczyć, pobranie i instalacja nowych piosenek w Beat Saber naprawdę nie jest trudna. Trzeba jednak pamiętać, że instalacje modów trzeba powtarzać po każdej aktualizacji gry.

Wiktor: Unika ludzkości zamykając się ze swoim Oculus Rift. (Nie potrafi pisać recenzji)

Jak wszyscy - używamy ciasteczek