Wybierz Strona

KALENDARZ PREMIER VR

Listopad 2021

Prezentujemy wszystkie najciekawsze premiery i aktualizacje, które pojawią się w listopadzie na platformach Quest, PC VR i PSVR. Jeżeli Twoim zdaniem pominęliśmy jakąś ciekawą premierę – zapraszamy do sekcji komentarzy.

3 LISTOPADA

IN DEATH: UNCHAINED – DESOLATION DLC (QUEST)

Topowa gra łucznicza VR na platformie Oculus Quest (wkrótce Meta Quest), otrzyma dużą darmową aktualizację. DLC „Desolation” zawiera wiele elementów – w tym całkowicie nowy, czwarty świat, nowy rodzaj systemu przedmiotów kolekcjonerskich oraz historię napisaną przez autora bestsellerów Petera V. Bretta!
Więcej informacji na temat aktualizacji Desolation znajdziesz tutaj.

FOREST FARM (APP LAB, PC VR)

Forest Farm to spokojna gra VR fantasy z elementami RPG dla jednego gracza. W tym relaksującym symulatorze rolnictwa uprawiasz rośliny, opiekujesz się zwierzętami, a następnie zarabiasz na ich sprzedaży, abyś kupił lepsze narzędzia i sprzęt i mógł rozwijać swoją farmę.

Ancient Dungeon –(App Lab, PC VR)

Wyobraźcie sobie dowolnego dungeon crawlera, niech będzie Binding of Isaac. Gdyby Isaac i Minecraft mieli dziecko, powstałby właśnie Ancient Dungeon, czyli tytuł, w którym penetrujemy lochy zbudowane z wokseli, walczymy z wrogami, zbieramy ulepszenia, stajemy się coraz potężniejsi, a następnie umieramy. I gdy nasza postać umiera — to umiera na stałe.
Więcej informacji na temat Ancient Dungeon znajdziesz tutaj.

4 LISTOPADA

Blade & Sorcery: Nomad (Quest 2)

Symulator walki VR pojawi się na platformie Oculus Quest 4 listopada za 19,99 dolarów jako osobna, samodzielna wersja Blade & Sorcery: Nomad. Gra nadal posiada tryb piaskownicy, w którym można eksperymentować z walką wręcz i magią w zabawny i często bardzo brutalny sposób.

Nomad będzie zawierał również nowy tryb Dungeons, który został niedawno dodany do wersji wczesnego dostępu gry na PC jako część darmowej aktualizacji. Jest to bardziej liniowy tryb, w którym odwiedzasz losowo wybrane pomieszczenia i eliminujesz wrogów.

6 LISTOPADA

Real VR Fishing – Aktualizacja Year 2 (Quest, PC VR)

Czy chcesz zanurzyć się w wędkarskim doświadczeniu lub po prostu usiąść i zrelaksować się w hipnotyzującej scenerii? Real VR Fishing pozwoli Ci poczuć smak wędkowania i zrelaksować się w prawdziwych łowiskach. Wędkuj, łów różne gatunki ryb i napełnij swoje akwarium.

Wraz z najnowszą aktualizacją prawdopodobnie najlepszej gry wędkarskiej otrzymamy mnóstwo nowych funkcji i ulepszeń. Obejmie to między innymi przebudowany sklep w grze, lepszy samouczek i wiele więcej.

11 LISTOPADA

RESIST (QUEST)

Gra od twórców Rush i Mini Moto Racers, została ochrzczona przedpremierowo jako futurystyczny Attack on Titan. Wygląda jak połączenie vr experience Spiderman: Far from Home ze Swarm oraz Megaton: Rainfall. Wg znawców tematu zapowiada się jednak o wiele lepiej od nich (i na Queście wygląda znacznie ładniej niż Spiderman i Megaton, mimo że to pecetowe tytuły).

Dodatkowo to nie będzie prosty akcyjniak, ponieważ pojawią się w nim elementy mechaniki RPG, otwarty świat oraz fabuła z zadaniami pobocznymi. Premiera już 11 listopada, a sama gra może okazać się czarnym koniem miesiąca.

Gravitational (PC VR, PSVR)

W grze przenosimy się o pięćdziesiąt lat w przód, gdzie ludzkość nadal się rozwija, a wyścig w odkrywaniu nowych technologii rośnie z każdym dniem.

Graj jako Sebastian, niepełnosprawny fizycznie naukowiec z Gravcorp, który prowadzi i rozwija projekt grawitacyjny. Teraz musi pokonać wielkie wyzwanie na drodze do reaktora. Gravitational z pewnością zaoferuje nam zupełnie nowe doświadczenie.

Captain Toonhead vs The Punks From Outer Space (Quest, PC VR)

Po tym, jak cały oddział wysłany przez Światowy Traktat o Wolności (WTF) został usmażony przez eksplozję związaną z burrito, to Elliott Salazar, technik obiektu z obsesją na punkcie kreskówek i jedyny ocalały, musi uratować Ziemię. Na pokładzie jest nowy kapitan: Kapitan ToonHead!

To nie jest VR tower defense w stylu dioramy. Tym razem będziesz mógł poruszać się po całej mapie i walczyć z linii frontu. Nie będziesz mógł jednak zapomnieć o ulepszaniu swoich wież – grunt, to zachować równowagę pomiędzy akcją, a strategią. Czy w tak zwariowanym świecie jest to w ogóle możliwe?

ShapesXR – (Quest)

ShapesXR jest narzędziem do wspólnego projektowania, służącym do prototypowania treści AR i VR oraz doświadczeń użytkownika dla produktów świata rzeczywistego. Umożliwia zdalnym zespołom produktowym korzystanie z narzędzia do burzy mózgów i tworzenia pomysłów w 3D, szybkiego prototypowania, natychmiastowego udostępniania i współedytowania w czasie rzeczywistym.

ShapesXR powstał z misją zdemokratyzowania tworzenia treści 3D, pozwalając właścicielom produktów, liderom biznesowym i projektantom wreszcie zacząć myśleć i tworzyć przestrzennie razem.

17 LISTOPADA

Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall (PC VR)

Osadzona w uniwersum Age of Sigmar, kampania Tempestfall rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Necroquake w Królestwie Śmierci (Shyish). Potężna eksplozja mrocznej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt. W odpowiedzi na to specjalnie zebrano orszak Stormcast Eternals, ucieleśnienie gniewu Sigmara, obdarzonych nadludzką szybkością, siłą i wytrzymałością.

Od miast po katakumby, od bagien po więzienia — im dalej w świat Tempestfall się zapuszczasz, tym bardziej staje się on niebezpieczny. Jako potężny Lord-Arcanum, władca magii burzy poprowadzisz oddział Stormcast Eternals, aby odzyskać utracone dusze swoich braci.

18 LISTOPADA

Topgolf with Pro Putt – Aktualizacja Full Course (Quest 2)

Gra, obecnie dostępna tylko na Oculus Quest, wystartowała w maju 2020 roku jako doświadczenie tylko do puttowania, czyli wykonywania stosunkowo krótkich i wolnych ruchów z zamiarem wrzucenia piłki do dołka z niewielkiej odległości. Pod koniec ubiegłego roku dodano do niej w pełni swingowy driving range z minigrami. Od teraz nie tylko będziesz mógł trenować zamach na jednym ze stanowisk w golfowym ośrodku szkoleniowym, ale też będziesz mógł podążać za swoimi piłkami od dołka do dołka.

Wraz z aktualizacją Full Course otrzymamy za darmo pole do gry Cliffs, a także nowy clubhouse z treningowymi polami i przestrzenią do tego, aby spędzać czas wspólnie z innymi fanami golfa. Dodatkowo będzie możliwość przeniesienia się do Wolf Creek w Nevadzie, które będzie dostępne jako płatne DLC

Oto lista premier gier i aplikacji VR, które dołączają do naszych bibliotek w listopadzie 2021r. Czy dojdą jakieś premiery lub aktualizacje? A może pominęliśmy jakiś ważny tytuł? Napisz komentarz, jeśli chcesz dodać coś do naszej listy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.