Wybierz Strona

Playstation VR2

Oficjalna specyfikacja

Początek 2022 roku przyniósł fanom PSVR niemałą niespodziankę. Sony ujawniło oficjalną specyfikację swojego headsetu następnej generacji, przeznaczonego dla PlayStation 5. Zaczynając od oficjalnej nazwy, nowe gogle nosić będą nazwę Playstation VR2 i będą działać z kontrolerami Playstation VR2 Sense. Opierając się na innowacjach z PS5, PS VR2 ma zapewniać prawdziwie next-genowe wrażenia dzięki wysokiej wierności wizualnej, nowym funkcjom sensorycznym i ulepszonemu śledzeniu — wraz z uproszczoną konfiguracją jednoprzewodową.

Dla zapewnienia wysokiej wierności wrażeń wizualnych, PS VR2 oferuje 4K HDR, 110-stopniowe pole widzenia i renderowanie foveated. Dzięki wyświetlaczowi OLED gracze mogą liczyć na rozdzielczość 2000×2040 na oko i płynne odświeżanie na poziomie 90/120 Hz. Funkcji śledzenia typu inside-out, PS VR2 śledzi gracza i kontrolery za pomocą zintegrowanych kamer wbudowanych w gogle. Technologia PS VR2 Sense łączy w sobie śledzenie ruchu gałek ocznych, sprzężenie zwrotne z zestawu słuchawkowego, dźwięk 3D oraz innowacyjny kontroler PS VR2 Sense, by stworzyć niewiarygodnie głębokie uczucie zanurzenia.

Headset feedback to nowa funkcja sensoryczna, która wzmacnia odczucia działań w grze ze strony gracza. Jest ona tworzona przez pojedynczy wbudowany silnik z wibracjami, które dodają inteligentny element dotykowy, zapewniając graczom nowe wrażenia z rozgrywki. Gracze mogą na przykład poczuć podwyższony puls postaci w napiętych momentach lub świst przedmiotów przelatujących w pobliżu głowy postaci. Ponadto technologia Tempest 3D AudioTech w PS5 sprawia, że dźwięki w otoczeniu gracza ożywają, co dodatkowo zwiększa poziom immersji.

Dzięki funkcji śledzenia ruchów gałek ocznych nie tylko zwykłe spojrzenie w określonym kierunku może stworzyć dodatkowy sygnał wejściowy dla postaci w grze, ale także umożliwia to wprowadzenie funkcji foveated — technikę renderingu, która wykorzystuje eye tracker w celu zmniejszenia nakładu pracy związanej z renderowaniem poprzez znaczne obniżenie jakości obrazu w widzeniu peryferyjnym.

Wszystkie te udoskonalenia w PlayStation VR2, w połączeniu z haptycznym sprzężeniem zwrotnym i adaptacyjnymi wyzwalaczami z kontrolerów PS VR2 Sense, pozwolą graczom jeszcze odczuwać gry i wchodzić z nimi w interakcję. PS VR2 będzie też miało prosty proces konfiguracji — wystarczy jeden kabel podłączony bezpośrednio do PS5, by od razu rozpocząć przygodę z VR.

Sony wraz ze szczegółami na temat swojego nowego urządzenia VR ujawniło pierwszą grę, która pojawi się na PS VR2 – będzie to reprezentant jednej z największych ekskluzywnych serii na Playstation — Horizon Call of the Mountain od Guerrilla i Firesprite. Ta oryginalna gra jest tworzona specjalnie z myślą o PS VR2 i według zapewnień Sony otworzy graczom drzwi do świata Horizon.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.