Wybierz Strona

CONSTRUCT VR

Pierwszy w pełni wciągający wolumetryczny film 6DOF

Ambitna krótkometrażówka autorstwa PresenZ ukaże się w przyszłym tygodniu na Steamie, a już teraz można wypróbować darmowe demo. Wejdź do dystopijnego świata science-fiction, w którym robot musi walczyć o życie swoje i swojej rodziny.

Construct VR to film, który prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne w dziedzinie opowiadania historii VR za pomocą fotorealistycznego, wolumetrycznego wideo, wykorzystującego kompresję V-Nova. To pierwszy prawdziwy film akcji wykorzystujący sześć stopni swobody (6DoF), odkrywający niespotykane dotąd wymiary tego medium.

Doświadczenie rozpoczynamy, obserwując rodzinę robotów w ich codziennym życiu. Bill, ojciec rodziny, pracuje na placu budowy. Po pożegnaniu z rodziną dociera do swojego miejsca pracy i natyka się na coś, czego nie powinien był zobaczyć. Jako widz jesteśmy obserwatorami wydarzeń, które się rozgrywają.

Construct, krótkometrażowy film Kevina Margo, był pierwotnie filmem krótkometrażowym CGI przeznaczonym na ekrany 2D. Technologia PresenZ pozwoliła nam na ponowne wykorzystanie wszystkich scen 3D z filmu Construct w ich pierwotnej postaci, z tymi samymi modelami, oświetleniem, teksturami, shaderami, silnikiem renderującym (V-Ray) itd… Musieliśmy jedynie wyczyścić niektóre animacje tu i ówdzie, jak np. kontakty stóp, ponieważ pierwotnie znajdowały się one poza kadrem”.

Format filmu PresenZ, zasilany kompresją V-Nova, pozwala doświadczyć niespotykanego dotąd komfortu zanurzenia w porównaniu ze „standardowymi” filmami VR 360°. Pozycja i orientacja headsetu VR jest śledzona przez cały czas wewnątrz filmu, co pozwala zbliżyć się do obiektów i postaci, a także rozejrzeć się wokół nich lub za nimi, tworząc prawdziwe poczucie skali i immersji.

6DoF eliminuje chorobę lokomocyjną powszechnie związaną z filmami VR 360°. Technologia V-Nova kompresuje plik do wystarczająco małego rozmiaru, aby można go było pobrać i odtworzyć na standardowych headsetach VR.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.