Wybierz Strona

Crimen Mercenary Tales [Meta Quest 2] – recenzja | VR Polska

Crimen Mercenary Tales [Meta Quest 2] – recenzja | VR Polska

Klucz do gry dostarczył producent, opinia wyrażona w materiale należy do autora a redakcja VR Polska nie uzyskała żadnych korzyści majątkowych za wykonanie materiału.

Usiądź wygodnie, chwyć kufel ulubionego napitku i posłuchaj opowieści o szalonych, niebezpiecznych oraz pełnych akcji eskapadach naszych bohaterów. Poczujesz się tak, jakbyś sam tam był. Będzie groźnie, strasznie, niebezpiecznie, choć też i zabawnie. Koniec końców, każda historia ma szczęśliwe zakończenie….

Crimen Mercenary Tales, to najnowsza produkcja polskiego studia Carbon, która przenosi nas do fantastycznych opowiadań, gdzie zmierzymy się w walce na miecze, szable, kordelasy, rapiery i inne narzędzia z przeciwnikami, którzy stali na drodze naszych dzielnych śmiałków. Produkcja została obecnie wydana na urządzenia Meta Quest 2 oraz Pico.

Rozgrywka jest podzielona kilka tytułowych opowiastek, gdzie przy każdej wcielamy się w innego woja i w głównej mierze polega na szlachtowaniu przeciwników za pomocą broni siecznej. Ponadto do dyspozycji czasami trafi się nam jakaś broń palna, łuk lub nawet proste granaty. Herosów poznajemy w karczmie, gdzie właśnie odpoczywają i z chęcią dzielą się z przybyszami swoimi legendami. Przygody są momentami urozmaicone prostymi zagadkami logicznymi czy sekcjami wspinaczkowymi. Z każdą kolejną gawędą starcia są coraz trudniejsze. Walka przypomina połączenie gry Gorn oraz Until You Fall – siekamy wrogów aż latają we wszystkie strony a czasami trzeba zrobić unik lub blok i uderzyć oponenta z odpowiedniej strony. Jest to niesamowicie wciągające i satysfakcjonujące, a nie wspomniałem nawet o zaskakujących starciach z bossami, aby nie psuć niespodzianki.

To wszystko podane jest w przepięknej i kolorowej oprawie graficznej oraz z przyjemną ścieżką dźwiękową, z naciskiem na dubbing postaci. Wygląda to niespodziewanie dobrze na Queście.

I to by było na tyle. Dziękujemy Carbon Studio za udostępnienie kodu do gry i zachęcamy do jej spróbowania, naprawdę warto 🙂

Mi na ten czas ciężko mi wysnuć więcej słów o tej bajce, więc wyruszam w drogę, mości panowie, bywajcie!

Tutaj zakupisz gre w sklepie Oculus ze zniżką 25%: Crimen Mercenary Tales

Materiał na naszym kanale YouTube:

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.