Wybierz Strona

Subskrypcja Meta Quest+ oraz aktualizacja 55 dla Quest

Subskrypcja Meta Quest+ oraz aktualizacja 55 dla Quest

W ostatnich dniach Meta przygotowała dla użytkowników Questa dwie ciekawostki. Pierwszą jest aktualizacja dla headsetów Quest 2 oraz Quest Pro, opatrzona numerkiem 55, która to zaczeła być rozsyłana do gogli kilka dni temu. Drugą zaś jest dzisiejsza zapowiedź abonamentu Meta Quest+. Więcej o obu tematach dowiecie się poniżej.

Meta Quest+

Zacznijmy może od bomby jaką dzisiaj wypuściła Meta – subskrypcja Meta Quest+. Będzie możliwy do wykupienia abonament, zawierających dostęp do gier i aplikacji, którego biblioteka będzie sukcesywnie rosła o dwie pozycje miesięcznie.

Jak dokładnie będzie to działać? Według udostępnionego regulaminu, zdaje się, że będzie to bardzo podobne modelu Playstation Plus – opłacamy miesięcznie usługę, gdzie w każdym miesiącu dostajemy możliwość przypisania dwóch kolejnych tytułów, z których będziemy mogli korzystać jedynie podczas gdy mamy aktywną subskrypcję. Nie jest możliwe przypisanie tytułów z poprzednich miesięcy. Jedyną znaczącą różnicą między PS+ a Quest+ jest to, że póki co to jedyna forma udostępniania produkcji w tym drugim, tzn. brak listy dodatkowych tytułów jak np. w Microsoftowym Game Passie.

Na pierwszy rzut Meta oferuje gry Pistol Whip oraz Pixel Ripped 1995. W następnym miesiącu są już zapowiedziane Walkabout Mini GolfMOTHERGUNSHIP: FORGE. To wszystko w cenie $7.99 USD miesięcznie lub $59.99 USD przy płatności rocznej. Z okazji premiery usługi będzie dostępna promocja, gdzie za pierwszy miesiąc zostaniemy obciążeni jedynie $1 USD. Do podanych cen należy doliczyć sobie podatek.

No właśnie, czemu podaję ceny w dolarach amerykańskich? Bo tylko tyle na chwilę obecną jestem w stanie się dowiedzieć. Przy próbie wejścia w odnośnik zakupu subskrypcji, dostaję komunikat, że strona nie istnieje. Zatem nie wiadomo jeszcze czy abonament będzie dostępny w Polsce, jak to bywało wcześniej przy wielu innych nowinkach od Mety, gdzie nie każdy mógł z nich od razu korzystać.

Więcej o Meta Quest+ znajdziesz tutaj, w oficjalnej notce.

Aktualizacja v55 dla Questów

Teraz skrótowo o najnowszej aktualizacji dla urządzeń Quest 2 i Pro. Tutaj najgłośniejszą zmianą jest zwiększenie wydajności wymienionych gogli.

Jak to wygląda:

  • do 26% zwiększona prędkość CPU dla Quest Pro oraz Quest 2
  • do 19% zwiększona wydajność GPU dla Quest 2
  • do 11% zwiększona wydajność GPU dla Quest Pro 

Kolejnym usprawnieniem jest możliwość odblokowania urządzenia za pomocą pinu o długości o 4 do 12 cyfr.

Aplikacja Messenger z opcja rozmów audio, obsługa multi-touch w przeglądarce, nowe środowiska wirtualne i kilka innych upsprawnień. Więcej przeczytasz tutaj.

O autorze

Maciej Szarek

Pasjonat VR, miłośnik retro sprzętu i wszelkiej elektroniki, gracz od małego. Na co dzień SysAdmin ;)

1 komentarz

  1. Avatar

    🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.