Wybierz Strona

VIVE WRIST TRACKER

Nowe akcesorium od HTC

HTC zaprezentowało na targach CES 2022 nowe urządzenie śledzące, tym razem przeznaczone dla samodzielnego headsetu Vive Focus 3, kosztującego 1300 dolarów i stworzonego dla przedsiębiorstw. Urządzenie ma trafić do sprzedaży na początku tego roku, a jego cena ma wynosić 129 dolarów.

W przeciwieństwie do Vive Tracker kompatybilnego ze SteamVR, nowy Vive Wrist Tracker jest urządzeniem noszonym na nadgarstku, które podłącza się do systemu śledzenia Vive Focus 3. Odbywa się to zasadniczo w ten sam sposób, w jaki kontrolery są śledzone w przestrzeni – za pomocą podczerwonych diod LED, które są śledzone optycznie przez wbudowane czujniki kamer na goglach.

HTC informuje w komunikacie, że urządzenie można przypiąć do nadgarstka – co firma nazywa zaawansowanym śledzeniem dłoni – ale także do kontrolerów, lub do przedmiotów, takich jak atrapy pistoletów, czy rakietki ping-pongowe – na gifie poniżej można zobaczyć jedną z opasek przyczepioną właśnie do rakietki, dzięki czemu może być śledzona, jak prawdziwy kontroler.

„VIVE Wrist Tracker sprawia, że śledzenie obiektów trzymanych w ręku jest jeszcze łatwiejsze, niezależnie od tego, czy chodzi o sport, scenariusze treningowe z użyciem narzędzi, czy nawet takie rzeczy jak kierownice. Pomaga nawet w starszych konfiguracjach, skutecznie przekształcając kontrolery 3DOF w 6DOF” – czytamy we wpisie na blogu Shen Ye z HTC.

Firma twierdzi, że Vive Wrist Tracker jest o 85% mniejsze od kontrolera Vive Focus 3 i o 50% lżejsze, ważąc 63g. Może wytrzymać do czterech godzin ciągłej pracy, a ładowane jest przez USB-C. Ma posiadać prostą funkcję parowania za pomocą jednego przycisku, umożliwiającą bezprzewodowe połączenie, a także zdejmowany pasek ułatwiający czyszczenie.

Jeśli chodzi o dokładniejsze śledzenie ruchów dłoni, firma tak pisze w zapowiedzi Vive Wrist Trackera:

„Kiedy użytkownik nosi tracker na nadgarstku, możemy przewidzieć trajektorie ruchu trackera nawet wtedy, gdy tracker jest przez chwilę poza widokiem kamery, wykorzystując dane IMU o wysokiej częstotliwości i zaawansowany model kinematyczny. Dzięki tej technologii możemy przewidzieć położenie ich dłoni, gdy ręce opuszczą widok kamery śledzącej.”

Prawdopodobnie największym atutem opaski będzie możliwość śledzenia obiektów, dzięki czemu lokale rozrywkowe i użytkownicy korporacyjni mogą uniknąć typowego mieszania i dopasowywania ekosystemów sprzętowych, takich jak OptiTrack lub stacje bazowe SteamVR. Firma HTC twierdzi, że udostępnia pliki CAD, aby przyszli właściciele mogli tworzyć własne rozwiązania dokujące lub uprzęże wokół trackera.

HTC wprowadzi Vive Wrist Tracker na rynek amerykański na początku 2022 roku, w cenie $129/€129/£119. Mimo że HTC nie powiedziało o tym głośno, taka cena oznacza, że najprawdopodobniej Vive Wrist Tracker zostanie wprowadzony na rynek brytyjski i europejski w późniejszym terminie.

Oprócz Vive Wrist Tracker, HTC zaprezentowało kilka innych akcesoriów do Vive Focus 3, w tym nowe etui podróżne z funkcją ładowania oraz stację dokującą do ładowania wielu baterii. Nie wiemy, kiedy te akcesoria trafią do sprzedaży i w jakiej cenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.