Wybierz Strona

FACEBOOK PRZEJMUJE CZWARTE STUDIO VR

twórcy popularnej strzelanki Onward pod skrzydłami Oculus Studios

Facebook ogłosił czwarte przejęcie studia VR. Tym razem jest to Downpour Interactive, studio odpowiedzialne za popularną strzelankę Onward, która jest nieustannie rozwijana od jej premiery we wczesnym dostępie w 2016 roku. Niedawno gra została wydana na Oculus Quest, gdzie stała się jednym z najpopularniejszych tytułów platformy.

Fb ogłosił przejęcie na blogu Oculus , mówiąc, że chętnie wesprze Dante [CEO] i Downpour Interactive w rozwoju Onward jako jednej z czołowych gier VR. Firma obiecuje również, że Onward będzie nadal obsługiwany na wszystkich jej obecnych platformach, w tym na Steamie.

Firma twierdzi, że cały zespół Downpour Interactive dołączy w jakimś stopniu do Facebooka, a wszyscy mają ekscytujące plany w związku z przyszłością Onward. Downpour Interactive współpracowało z Coatsink i nie jest wiemy, czy byli również zaangażowani w transakcję – warunki przejęcia nie zostały ogłoszone.

Dyrektor generalny Downpour Interactive, Dante Buckley, podzielił się wiadomością o przejęciu na oficjalnej stronie internetowej Onward :

Dziś jest bardzo ekscytujący dzień dla zespołu Onward i Downpour, dołączamy do Oculus Studios na Facebooku! Pamiętam, jak napisałem pierwszą linię kodu dla Onward i chodziłem po „Cargo”, jednej z pierwszych map w grze. Zakładanie gogli i tworzenie wymarzonej gry każdego dnia było magicznym doświadczeniem. Od tamtych czasów Onward i Downpour poczyniły ogromne postępy w branży VR. Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować mojemu zespołowi za ich ciężką pracę i poświęcenie, a także naszej pełnej pasji i oddanej społeczności graczy.

Wraz z dołączeniem do Oculus Studios na Facebooku, możemy teraz zrealizować pełną wizję Onward z ogromnym wsparciem i zasobami. Oznacza to lepszą grę dla wszystkich, niezależnie od używanej platformy. Nie ma zmian w hierarchii ani w wizji, wszyscy w Downpour wciąż ciężko pracują, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą grę. Dziękujemy wszystkim za nieustające wsparcie, śledźcie przyszłe aktualizacje i nowinki.

Dzisiejsze przejęcie jest jednocześnie czwartym w przeciągu półtora roku, którego dokonał Facebook – najwyraźniej starając się mieć większą kontrolę nad losami najlepszych aplikacji VR i stojącymi za nimi utalentowanymi ludźmi. Facebook przejął również Beat Games (Beat Saber), Sanzaru Games (Asgard’s Wrath), Ready at Dawn (Lone Echo), a teraz Downpour Interactive. Jakie studia będą następne?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.