Wybierz Strona

SideQuest + Android

jako alternatywa dla Oculus Store

Od teraz nie musimy angażować komputera do skorzystania z SideQuesta. Jeżeli chcesz pobrać gry i aplikacje, które nie zostały oficjalnie opublikowane w Oculus Store, możesz skorzystać z narzędzia SideQuest również za pośrednictwem kompatybilnego telefonu z Androidem. Co więcej – aplikacja dostępna w Google Play zapewnia wsparcia zarówno dla własnych treści, jak i tych udostępnianych na App Lab!

Zawartość App Lab w SideQuest jest dodawana bezpośrednio do Twojego konta Oculus, podczas gdy inne treści pobierane “na boku” można zainstalować za pomocą przewodu
USB-C podłączonym do telefonu z systemem Android. Dostępna jest również opcja bezprzewodowa z bardziej złożoną konfiguracją.

Cały proces jest przedstawiony w materiale tutaj:

To całkiem spory krok zarówno w przypadku dystrybucji treści SideQuest, jak i całego VR. Platforma SideQuest została uruchomiona, jako alternatywa dla Oculus Store tuż po premierze platformy Oculus w 2019 roku, aby właściciele headsetów mogli przetestować eksperymentalną zawartość (np. własne eksperymenty w Unity, lub UnrealEngine) jeszcze w fazie rozwoju.

Facebook prowadzi ściśle wyselekcjonowaną witrynę sklepową Quest i niezwykle trudno jest znaleźć miejsce w harmonogramie wydawniczym firmy. SideQuest oferuje programistom miejsce do uzyskania opinii i wzbudzania zainteresowania swoimi projektami.

Możesz pobrać aplikację SideQuest z Google Play już teraz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.