Wybierz Strona

KALENDARZ PREMIER QUEST + STEAM

maj 2021

Prezentujemy wszystkie najciekawsze gry, które pojawią się w maju na platformach Oculus Quest i Steam. Jeżeli Twoim zdaniem pominęliśmy jakąś ciekawą premierę – zapraszamy do sekcji komentarzy.

6 MAJA

Polska produkcja stworzona przez Carbon studio trafi na platformę Quest 6 maja. The Wizards opowiada stosunkowo prostą historię, typową dla gier z gatunku fantasy.
Królestwo ludzi napadane jest przez pradawne siły zła, a na ich drodze staje potężny mag, w którego wciela się gracz.

Dark Times to pełna kontynuacja oryginalnego Wizards, która zawiera liniową kampanię dla jednego gracza – tuż po premierze przewidziany jest również tryb co-op. Gra w dużej mierze polega na rzucaniu zaklęć i obsługi broni, takich jak kule ognia, czy lodowe strzały.

6 MAJA

Za projekt odpowiada Resolution Games, które już wcześniej pokazało swoją klase w chociażby w Blaston, Cook-out, czy Acron: Attack of The Squirrels. Produkcja studia Resolution to klasyczna turówka RPG przeniesiona na ekrany.
Mroczna siła przejęła podziemia Demeo – w tym świecie nie przetrwasz samotnie.

Strachy i skarby będą czekać na Ciebie i Twoich przyjaciół, gdy będziecie eksplorować katakumby Demeo. Mądrze rozwijaj kierowaną przez Ciebie postać, ponieważ ostateczny wynik zależy od Twoich wyborów i od tego, czy kości będą Ci sprzyjać…

13 MAJA

Wersja Oculus Quest popularnej strzelanki PC VR, pojawi się 13 maja. Za projektem stoi studio XREAL Games. Reloaded to odświeżona wersja oryginalnej gry – strzelanki z wysoce konfigurowalną bronią. Choć wersja Quest zachowuje podstawowe funkcje, jak kampania solo i tryb co-op dla czterech graczy, to studio twierdzi, że gra została całkowicie przebudowana na nową platformę – co jednocześnie oznacza brak możliwości cross-play.

20 MAJA

Puzzle Bobble VR jest opracowywane przez studio Survios, a publikowane przez oryginalnego twórcę serii TAITO. Wirtualna wersja zręcznościowej gry logicznej Puzzle Bobble (1994) pojawi się w Oculus Quest 20 maja.

Puzzle Bobble firmy TAITO chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gry z dwoma japońskimi smokami ukazały się już na każdej platformie. Wersja VR, to wciąż ten sam pomysł – smoki, proca i strzelanie w kolorowe kulki. Z procy wystrzeliwana jest kulka danego koloru, a naszym zadaniem jest trafienie w inne tego samego koloru.

25 MAJA

Pierwsza wyprawa World of Darkness, przynosząca przerażający survival horror do wirtualnej rzeczywistości. W grze od Fast Travel Games wcielisz się w Eda Millera, fotografa wezwanego do Barclay Mansion, którego zadaniem jest sfotografowanie tajemnicznego seansu. Afterlife zaczyna się wraz ze śmiercią Eda, który budząc się, odkrywa że stał się Widmem.

Z niedokończonymi sprawami w królestwie żywych i bez pamięci o tym jak umarł, Ed wraca, aby zbadać zrujnowane pozostałości rezydencji. Będąc świadkiem wydarzeń z przeszłości rozgrywających się na jego oczach, tylko on może odkryć prawdę.

Oprócz potwierdzonych premier, możemy spodziewać się również rozpoczęcia drugiego sezonu w Population:One The Frontier – po zwiastunie możemy się domyślać, że tym razem przyjdzie nam stanąć do walki na dzikim zachodzie.

Możliwe, że na maj załapie się również ForeVR Bowl – symulator gry w kręgle, który zaskoczy swoją pomysłowością. Zapowiadana jest także spora aktualizacja dla Real VR Fishing, choć też nie wiadomo, czy dostaniemy ją w tym miesiącu. Jakie jeszcze rewelacje czekają nas w maju? Czy dojdą jakieś premiery lub aktualizacje? A może pominęliśmy jakiś ważny tytuł? Napisz komentarz, jeśli chcesz dodać coś do naszej listy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.