Wybierz Strona

Metaverse to istotny temat na rynku VR i AR, w nadchodzącej konferencji online pt. Metaverse – co przyniesie nowa rzeczywistość?, porozmawiamy wraz z ekspertami o perspektywach rozwoju metaverse. Wśród zaproszonych gości znajdą się czołowi eksperci z rynków VR i AR, spółki tworzące gry dedykowane VR-owi, a także ci, którzy rozwijają technologię przyszłości technologicznie. Nie zabraknie dyskusji i odniesień do ostatnich wydarzeń z metaverse w tle.

– W ciągu ostatni dwóch ostatnich lat VR nabrał wiatru w żagle – technologia, której wróżono rychły upadek, stała się najważniejszym elementem, który pozwoli zbudować nowy świat w istniejącym świecie. Wydarzenie Metaverse – co przyniesie nowa rzeczywistość – to odpowiedź na dyskusje, które rozgorzały po październikowym wystąpieniu Marka Zuckerberga – mówi Kamila Petrus, szef działu Innowacje InnerValue.
– Twórca Facebooka zapowiedział wówczas nową, wielowymiarową wersję Internetu, która ma zrewolucjonizować nasz sposób interakcji z cyfrowym światem. Nagle okazało się, że abstrakcyjna wizja życia w dwóch równoległych światach, znana jedynie z filmów, seriali, czy gier wideo staje się faktem. Wielu z nas się zastanawia, co to dokładnie oznacza, w jakiej perspektywie się spełni i jakie będzie miało konsekwencje – dodaje Kamila Petrus.

W trakcie konferencji oddamy głos ekspertom VR i AR, którzy opowiedzą, czym właściwie będzie Metaverse, jakie szanse i zagrożenia – w ich ocenie – ze sobą niesie i jak jesteśmy technologicznie przygotowani do współdzielenia dwóch światów – rzeczywistego z wirtualnym. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 24 lutego o godzinie 10:00. Udział jest bezpłatny. W trakcie paneli tematycznych zostanie poruszony też temat życia w metaversum, eksperci spróbują wyjaśnić, czy kiedykolwiek będziemy mogli żyć w tak wirtualnym świecie.

– Coraz częściej pojawiają się głosy, że Metaverse już wkrótce będzie miało wpływ niemal na każdą dziedziną naszego codziennego życia. Nikogo nie dziwi więc fakt, że w ostatnich miesiącach zainteresowanie nowym internetem znacząco wzrosło. Dodatkowo tematy pochodne, takie jak technologia blockchain, kryptowaluty, czy tokeny NFT, są w centrum uwagi. Najwięksi giganci technologiczni ogłosili już projekty związane z koncepcją Web3. Wizja nowego świata przez wielu jest odbierana jako szansa na rozkręcenie złotego biznesu – wyścig już się rozpoczął – dodaje Kamila Petrus.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.