Wybierz Strona

Niespodzianki od VIve – nowa generacja trackerów już wkrótce!

HTC VIVE®, lider w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości klasy premium, ogłosił kolejną odsłonę ekosystemu VIVE Tracker, wprowadzając na rynek nowy model VIVE Tracker 3.0 i prezentując VIVE Facial Tracker.

TRZECIA GENERACJA TRACKERA VIVE + facial tracker

Firma HTC jest liderem w branży technologii śledzenia ruchu w wirtualnej rzeczywistości, wprowadzając w 2017 roku pierwszą generację VIVE Tracker. Od tego czasu programiści zbudowali liczne współpracujące aplikacje, które rozszerzyły możliwości VR.

Ze względu na precyzję śledzenia i dostępność, VIVE Tracker został wdrożony w szerokiej gamie zastosowań,
od symulacji medycznych i wirtualnych produkcji hollywoodzkich, po szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i elitarny trening sportowy.
Wszechstronna konstrukcja doprowadziła również do powstania wielu kompatybilnych akcesoriów dla segmentów rozrywki opartej na lokalizacji i zastosowań domowych.

Trzecia generacja VIVE Trackera, która już wcześniej wyznaczała standardy w branży, jest jeszcze bardziej wszechstronna dzięki zmniejszeniu rozmiarów o 33%, wagi o 15% i wydłużeniu czasu pracy na baterii o 75%,  w porównaniu z poprzednią generacją tych urządzeń.

Cieszący się uznaniem VIVE Tracker sprawdza się w wielu branżach, m.in. w produkcji telewizyjnej i filmowej, rehabilitacji i treningu sportowym, zastosowaniach medycznych, szkoleniach dla przedsiębiorstw, a także w śledzeniu całego ciała na potrzeby awatarów VR, umożliwiając płynną integrację obiektów fizycznych w rozszerzonej rzeczywistości.
Nowy VIVE Tracker 3.0 będzie dostępny na całym świecie od 6 kwietnia w cenie 629 PLN.

HTC ogłosiło także dostępność na rynku urządzenia do śledzenia mimiki, VIVE Facial Tracker. Śledząc 38 ruchów twarzy w obrębie warg, szczęki, zębów, języka, podbródka i policzków, VIVE Facial Tracker zapewnia dokładne i działające w czasie rzeczywistym odwzorowanie w wirtualnej rzeczywistości niemal całego, dolnego obszaru twarzy.
Nowy VIVE Facial Tracker będzie dostępny na całym świecie od od 6 kwietnia w cenie 629 PLN.

CO PRZYNIESIE NAM TRACKER 3.0

Najnowszy VIVE Tracker 3.0 firmy HTC, opracowany i udoskonalony na podstawie opinii społeczności programistów, jest mniejszy, lżejszy i ma dłuższą żywotność baterii w porównaniu z poprzednią generacją VIVE Trackera.

Jedno ładowanie pozwala na siedem godzin ciągłej pracy, przy zachowaniu tej samej precyzji śledzenia mierzonej w ułamkach milimetrów i 240-stopniowego pola widzenia, a wszystko to w mniejszej obudowie.
Dzięki zmniejszeniu wymiarów urządzenia przy jednoczesnym wydłużeniu czasu pracy baterii, użytkownicy mogą doświadczyć zwiększonego poziomu immersji, ponieważ śledzone obiekty bardziej realistycznie wtapiają się w ich cyfrową rzeczywistość. ­­

W PEŁNI KOMPATYBILNY

Nowy VIVE Tracker 3.0 jest w pełni kompatybilny z poprzednimi generacjami. Zachowując ten sam układ styków sprężynowych (Pogo Pin) i mocowania, co poprzedni VIVE Tracker. Najnowszy model pozwala na łatwą integrację z dotychczasowymi rozwiązaniami. VIVE Tracker 3.0 jest w pełni kompatybilny z trackingiem SteamVR 2.0 i 1.0 oraz wszystkimi zestawami VR opartymi na SteamVR.

VIVE Tracker 3.0 będzie dostępny na stronie Vive.com oraz u lokalnych sprzedawców detalicznych X-KOM, Media Expert, Euro RTV, Morele.net.

VIVE FACIAL TRACKER

HTC VIVE ogłosiło także wprowadzenie do sprzedaży urządzenia VIVE Facial Tracker, które płynnie śledzi 38 ruchów twarzy w obrębie warg, szczęki, zębów, języka, podbródka i policzków, zapewniając dokładne odwzorowanie w czasie rzeczywistym niemal całego dolnego obszaru twarzy w VR.

Rozwiązanie z dwiema kamerami charakteryzuje się częstotliwością śledzenia 60Hz z niskim opóźnieniem 6ms oraz kamery podczerwieni, zapewniając precyzyjne, wysokiej jakości, śledzenie nawet w najciemniejszych warunkach.

JESZCZE BARDZIEJ REALISTYCZNE DOŚWIADCZENIE

Dzięki połączeniu urządzeń VIVE Facial Tracker, VIVE Tracker 3.0 i VIVE Pro Eye, firma HTC zapewnia najbardziej realistyczne i dokładne rozwiązanie do śledzenia ruchów całego ciała w systemie VR. Urządzenie VIVE Facial Tracker jest zgodne z systemami wirtualnej rzeczywistości z serii VIVE Pro i będzie dostępne w sprzedaży od 6 kwietnia na stronie VIVE.com.

HTC VIVE to czołowa platforma i ekosystem wirtualnej rzeczywistości (VR), który tworzy realistyczne doświadczenia VR dla firm i konsumentów.

Ekosystem VIVE opiera się na najlepszym sprzęcie VR na rynku, wspieranym przez oprogramowanie i zawartość VR. Firma VIVE oferuje najlepszy w swojej klasie sprzęt XR, platformę VIVEPORT i sklep z aplikacjami, VIVE Enterprise Solutions dla klientów biznesowych, VIVE X akcelerator biznesowy VR o wartości 100 milionów dolarów i VIVE ARTS dla inicjatyw kulturalnych.

„Społeczność VR wykazuje się nieograniczoną kreatywnością. Widzieliśmy VIVE Tracker dosłownie wszędzie, od zastosowań przemysłowych, produkcji filmowych, po sport, gry i wiele innych. Dzięki smuklejszej konstrukcji i jeszcze dłuższej żywotności baterii nowy VIVE Tracker 3.0 jest bardziej wszechstronny.”

Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

„A dzięki nowemu urządzeniu VIVE Facial Tracker tworzenie ultra-realistycznych postaci jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.”

Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.