Wybierz Strona

DEMO PC I PRZYBLIŻONA DATA PREMIERY

Ultimate Fishing Simulator 2, nowa część bestsellerowej gry wędkarskiej, zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC w drugiej połowie 2021 r. – zapowiedziało Ultimate Games S.A. Twórcy szykują wiele ulepszeń i nowości. Już teraz na platformie Steam jest dostępne bezpłatne demo gry. W 2022 r. Ultimate Fishing Simulator 2 trafi także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Powstanie też edycja na systemy VR. Ultimate Fishing Simulator 2 jest tworzony przez polskie studio MasterCode, a wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A.

Pierwsza część Ultimate Fishing Simulator zadebiutowała na PC w 2018 r., by później doczekać się też edycji VR oraz trafić na konsole. To obecnie najwyżej oceniany symulator w swojej kategorii – odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam sięga 88 proc., a wskaźnik Metascore wynosi 70/100. Jak informuje wydawca, Ultimate Fishing Simulator tylko w wersji PC kupiło już ponad 210 tys. osób, a liczba sprzedanych dodatków przekroczyła 270 tys.

„Naszym celem jest wyznaczenie nowych standardów, jeśli chodzi o symulatory wędkarskie. Prace nad Ultimate Fishing Simulator 2 uległy już pewnym opóźnieniom, co wynika po prostu z tego, że chcemy dostarczyć grę w odpowiednio wysokiej jakości. Nowa odsłona będzie istotnie wyróżniać się na tle pierwszej części. Szykujemy wiele różnych ulepszeń oraz całkiem nowych elementów. W dużym skrócie – Ultimate Fishing Simulator 2 to m.in. znacznie lepsza grafika, dodatkowy widok trzecioosobowy (TPP) oraz nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Studio MasterCode szykuje też wiele innych nowości. Twórcy zapowiadają np. nową wersję kamery podwodnej ze zbliżeniami na haczyk i ryby, możliwość wędkowania na danym łowisku w różnych porach roku oraz specjalny system bytowania ryb, który zostanie oparty m.in. na porach dnia. Przykładowo, zachowanie ryby konkretnego gatunku w trakcie pory żerowania będzie inne niż w czasie pory odpoczynku.

Jak wskazują twórcy, Ultimate Fishing Simulator 2 to znaczący krok ku jeszcze wierniejszemu odwzorowaniu wędkarskiej rzeczywistości.
„Ultimate Fishing Simulator 2 to gra tworzona nie tylko dla zapalonych miłośników wędkarstwa. Pracujemy nad dwoma trybami rozgrywki – jeden z nich będzie uproszczony i skierowany do nowych graczy, w tym tych niemających wcześniej żadnej styczności z wędkarstwem” – dodaje Rafał Jelonek.

Na platformie Steam już teraz dostępne jest bezpłatne demo symulatora(mowa na razie o wersji PC), w którym gracze mogą sprawdzić jedno z łowisk, amerykańskie Jackson National Park – Snake River. Jak tłumaczą twórcy, to miejsce stworzone z myślą o wędkarstwie rzecznym, a w wersji demo łowisko oferuje część zawartości przewidzianej na pełną premierę gry.

Ultimate Fishing Simulator 2 – główne cechy:

• nowa odsłona najlepiej ocenianej gry wędkarskiej ostatnich lat;
• liczne ulepszenia i nowości;
• zróżnicowane łowiska wzorowane na prawdziwych lokacjach;
• mapy o różnych porach roku;
• wiele technik łowienia (spinning, metoda spławikowa, gruntowa i muchowa, wędkarstwo morskie, podlodowe i plażowe);
• kilkadziesiąt rodzajów ryb;
• nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb;
• widok FPP lub TPP;
• łodzie, umiejętności, trofea;
• rozbudowany tryb multiplayer;
• licencjonowany sprzęt wędkarski (m.in. Sakura).

Nowy symulator zostanie wydany na PC w II połowie 2021 r. – w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który ma potrwać ok. pół roku. Po finalnej premierze twórcy skupią się na tworzeniu dodatków. W 2022 r. Ultimate Fishing Simulator 2 ma trafić również na systemy VR oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Podstawowe informacje:

tytuł: Ultimate Fishing Simulator 2
gatunek: wędkarskie, symulacje, sportowe, rekreacyjne
producent: MasterCode
wydawca: Ultimate Games S.A.
język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, japoński, portugalski, chiński uproszczony, turecki
data premiery: II połowa 2021 r. (Steam Early Access), 2022 r. (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, systemy VR)

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7 (64-bit) lub nowszy
procesor: Core i3-6100 lub równoważny
pamięć: 6 GB RAM
karta graficzna: GeForce GTX 750 lub równoważna
DirectX: Wersja 11
miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni
karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

źródło: Ultimate Games

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.