Wybierz Strona

HORIZON VR

Pierwsza ogłoszona gra dla PSVR2

Horizon Call of the Mountain jest pierwszą oficjalną grą potwierdzoną dla nowo nazwanego PSVR 2 firmy Sony. Call of the Mountain to spin-off popularnej serii Guerrilla Games z otwartym światem, w której ludzie walczą o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie rządzonym przez mechaniczne dinozaury.

Pierwszą grą z tej serii było ekskluzywne dla PS4 Horizon Zero Dawn, a oficjalny sequel, Horizon Forbidden West, pojawi się w przyszłym miesiącu na PS5 i PS4. Gra VR została ogłoszona wraz z oficjalnym brandingiem nadchodzącego headsetu na targach CES 2022, które odbyły się w Las Vegas.

Nowa gra jest tworzona przez Guerrilla i Firesprite, brytyjskiego dewelopera The Persistence, którego Sony przejęło pod koniec zeszłego roku i o którym spekulowano, że będzie pracował nad grą Horizon VR. Na poniższym filmie dyrektor studia Guerrilla, Jan-Bart Van Beek, precyzuje, że gra została stworzona od podstaw z myślą o PSVR 2 i ma pokazać, co jest możliwe dzięki najlepszym w swojej klasie wrażeniom wizualnym sprzętu i zupełnie nowym kontrolerom.

Krótki teaser trailer potwierdza, że gra jest pierwszoosobowa i przedstawia nam coś, co wygląda jak nowa postać. Nie jest do końca jasne, czy główną bohaterką gry będzie Aloy z głównej serii, choć głos, który słyszymy może należeć do niej. Tak czy inaczej, materiał oferuje pierwsze spojrzenie na oprawę wizualną PSVR 2 i wygląda na to, że dzięki niej Sony wykona znaczący krok naprzód..

Nie ogłoszono ewentualnego okna premierowego dla gry, ale na pewno mamy nadzieję, że zobaczymy ją w tym roku. Co sądzicie o Horizon VR na PSVR 2? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.