Wybierz Strona

INCUVO

z ambitnymi planami na 2022 rok

Incuvo, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości, wraz z nowym akcjonariuszem – PCF Group ogłosiła rozpoczęcie prac nad nowym IP. Premiera nowej gry VR opartej na tytule z portfolio PCF zaplanowana jest na 2023 rok. W pierwszym kwartale 2022 roku Incuvo wyda Green Hell VR na platformy Meta Quest i PC VR.

Dołączenie PCF Group do akcjonariatu Incuvo to istotny moment w naszej działalności. Nasze aktualne doświadczenie w produkcji dużych tytułów VR zostało docenione przez PCF, które wybrało nasza ofertę jako producenta gry ze swojego portfolio. Chcemy wykorzystać szansę współpracy z PCF Group i stworzyć grę VR, która będzie wyznaczała nowe trendy na rynku VR. Prace nad tytułem już się rozpoczęły, a premierę planujemy na 2023 r. Produkcja gry będzie finansowana przez PCF, które będzie także jej wydawcą i zadba o marketing – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.

Aktualnie zespół Incuvo pracuje nad swoim najważniejszym projektem VR-owym – Green Hell VR. Jest to gra z gatunku survival, w której zadaniem gracza jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. Podczas rozgrywki, użytkownik zmierzy się z fizycznym wyczerpaniem, którego objawem będą, m.in. halucynacje. Spółka planuje kontynuację prac nad tytułem także w przyszłości, między innymi dodając tryb kooperacji. Sprzedaż Green Hell, autorstwa CreepyJar, od dnia premiery (early access Q3 2018 r.), do września br. na platformach Steam, PlayStation Store i Microsoft Store przekroczyła poziom 2,5 mln sztuk.

Premierę Green Hell VR zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał 2022 r., już teraz widzimy, że gra pozyskuje coraz większa liczbę fanów. Oprócz pracy nad Hreen Hell VR i nowym tytułem od PCF pracujemy także nad nowymi koncepcjami i pozyskaniem kolejnych IP. W nadchodzących latach chcemy wykorzystać wypracowane przewagi technologiczne – rozwiązania immersji, usprawnienia technologiczne, czy też stabilność rozgrywki. Widzimy także, że rynek VR-u jest coraz ciekawszym segmentem działalności dla dużych podmiotów. Chcemy wykorzystać ten trend i rozbudować naszą działalność między innymi poprzez zwiększenie zatrudnienia. Istotne jest też to, że przy rosnącej liczbie graczy korzystającej z wirtualnej rzeczywistości wciąż brakuje dużych tytułów, a właśnie takie gry zamierzamy dostarczać graczom – dodaje Andrzej Wychowaniec.

– Premierę Green Hell VR zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał 2022 r., już teraz widzimy, że gra pozyskuje coraz większa liczbę fanów. Oprócz pracy nad Hreen Hell VR i nowym tytułem od PCF pracujemy także nad nowymi koncepcjami i pozyskaniem kolejnych IP. W nadchodzących latach chcemy wykorzystać wypracowane przewagi technologiczne – rozwiązania immersji, usprawnienia technologiczne, czy też stabilność rozgrywki. Widzimy także, że rynek VR-u jest coraz ciekawszym segmentem działalności dla dużych podmiotów. Chcemy wykorzystać ten trend i rozbudować naszą działalność między innymi poprzez zwiększenie zatrudnienia. Istotne jest też to, że przy rosnącej liczbie graczy korzystającej z wirtualnej rzeczywistości wciąż brakuje dużych tytułów, a właśnie takie gry zamierzamy dostarczać graczom – dodaje Andrzej Wychowaniec.

O Spółce:
Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest notowane na głównym rynku GPW PCF Group.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell. Spółka rozpoczęła także pracę nad nowym IP z portfolio PCF Group

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.