Wybierz Strona

KOD APLIKACJI

ZDRADZIŁ MOŻLIWOŚĆ INTEGRACJI OCULUS MOVE Z APPLE HEALTH

Według nowego raportu Marka Gurmana z Bloomberga Facebook może zintegrować dane Oculus Move z Apple Health, umożliwiając użytkownikom przesyłanie i śledzenie danych sesji fitness VR poprzez zewnętrzne urządzenia Apple.

Facebook bada pomysł umożliwienia użytkownikom synchronizowania danych treningowych z headsetów Oculus Quest z aplikacją Health firmy Apple, zgodnie z kodem odkrytym w aplikacji Oculus na iPhone’a. Kod został odkryty przez programistę iOS Steve Moser i udostępniony Bloomberg News.

Ta funkcja umożliwiłaby użytkownikowi systemu treningowego Oculus Move dodawanie danych – takich jak liczba spalonych kalorii – do aplikacji iPhone Health. Kod ukryty w aplikacji Oculus odnosi się również do możliwości przeglądania danych treningowych Oculus na goglach, które zostały wcześniej zapisane w aplikacji Apple Health.

Facebook wykorzystujący platformę Apple Health byłby najnowszym powiązaniem między dwoma gigantami technologicznymi. Kod w aplikacji Oculus nie oznacza, że ​​premiera jest gwarantowana. Rzeczniczka Facebooka odmówiła komentarza.

Od premiery w 2014 r. aplikacja Apple Health może przechowywać dane dotyczące kondycji i treningu z kilku urządzeń innych firm, w tym inteligentnych wag, ciśnieniomierzy, monitorów snu i termometrów, a także aplikacji treningowych innych firm. Jest również w stanie zbierać dane treningowe z Apple Watch lub bezpośrednio z iPhone’a.

Według The Verge Facebook planuje również własny smartwatch z wyświetlaczem, dwoma aparatami, pulsometrem i integracją z aplikacją Facebook. Facebook pracuje również nad innymi urządzeniami na nadgarstek, które zapewniają wysoką wierność śledzenia palców i dotykowe sprzężenie zwrotne.

Oculus Move jako ogólnosystemowa funkcja może śledzić spalone kalorie i aktywność fizyczną podczas rozgrywki. Funkcjonalność jest wciąż w powijakach, ale kierownictwo Facebooka powiedziało, że fitness będzie kluczowym elementem rozwoju wirtualnej rzeczywistości.

tekst źródłowy: BLOOMBERG

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.