Wybierz Strona

SUPERHOT

pod ostrzałem negatywnych recenzji

Rodzima produkcja SUPERHOT, a konkretniej jej wersja przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości znalazła się pod gradobiciem negatywnych recenzji w związku z podjętą kilka dni temu decyzją o usunięciu scen zawierających sceny autoagresji.

Dotychczas, w jednym z etapów w których gra uczy nas podstaw mechaniki rozgrywki, pojawia się komunikat sugerujący abyśmy pokazali swoje oddanie. Gracz znajdując się w pustym pomieszczeniu do dyspozycji ma jedynie pistolet, przy pomocy którego powinien wycelować w kierunku swojej głowy, by następnie pociągnąć za spust. Jeszcze w innym z etapów, po pokonaniu wszystkich przeciwników jesteśmy zmuszeni do wykonania skoku z dużej wysokości. Po aktualizacji, wystarczy już jedynie dotknąć czarnej piramidki.

Twórcy w swoim oświadczeniu przyznali, że tego typu scena nie powinna znaleźć się w produkcji i żałują, że tyle czasu zajęło im podjęcie decyzji o usunięciu wspomnianej zawartości.

Poniżej treść notki towarzyszącej aktualizacji na platformie Steam:

Od czasu aktualizacji, zarówno na Steamie jak i w sklepie Oculus Quest zaczęły napływać negatywne, czy też jednogwiazdkowe recenzje, w których zarzuca się twórcom cenzurę własnej gry.

Z chęcią zapoznamy się z Waszymi opiniami na ten temat. Czy uważacie usunięcie scen za słuszne posunięcie?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.