Wybierz Strona

OWO GAME

TECHNOLOGIA DOZNAŃ W KAMIZELCE HAPTYCZNEJ

Firma OWO opracowała i opatentowała bezprzewodową haptyczną kamizelkę do gier, która pozwala graczom odczuwać ponad 30 różnych wrażeń w czasie rzeczywistym podczas grania lub słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Kompatybilna z PC, urządzeniami mobilnymi, konsolami i VR, OWO Game oparta jest na algorytmie doznań, który OWO wykorzystało do modyfikacji 9 różnych parametrów ciągu impulsów. System nosi nazwę Sensation Technology.

CZYM JEST OWO?

OWO tworzy zespół 19 osób, w którym znajdziemy inżynierów przemysłowych, telekomunikacyjnych, biomedycznych, a także doświadczonych programistów Unity. Ekipa pracowała wcześniej razem nad rozwojem systemu Wiemspro, który wykorzystuje pełną stymulację elektromięśniową ciała (EMS) dla fitnessu. Z wiedzą technologiczną i uznaniem na świecie dzięki Wiemspro, zespół OWO zaprojektował, rozwinął i opatentował nową technologię zorientowaną na świat gier.

CECHY KAMIZELKI OWO GAME

Jest to bezprzewodowy system kompatybilny z PC, urządzeniami mobilnymi, konsolami i headsetami VR, przeznaczony dla pojedynczego gracza lub multiplayer, online lub offline. Poprzez fizyczne doznania, gracz tworzy symbiozę ze swoim awatarem w grze. To nowe, wciągające doświadczenie, które pozwala graczom na różne interakcje z otoczeniem i podejmowanie decyzji, które mogą całkowicie zmienić przebieg gry. Jest on zaprojektowany do gry na stojąco, siedząco, leżąco, w każdej pozycji i ruchu.

Unikalna technologia pozwala na stworzenie sensacji i mikrosensacji. Mikrosensacja jest podstawą, najmniejszą jednostką, którą można skalibrować. Każde odczucie składa się z jednej lub więcej mikrosensacji. Dla przykładu strzał z pistoletu składa się z trzech: rana wejściowa, rana wyjściowa i krwawienie. Mając do dyspozycji algorytm doznań OWO, możemy stworzyć nieskończenie wiele różnych doznań. Wszystko, co musimy zrobić, to wyobrazić sobie owo doznanie i zmodyfikować parametry fali.

Kamizelka OWO Game wykonana jest z włoskiej lycry, elektrod węglowych, żelu przewodzącego i elastycznych kabli. Kamizelkę OWO Game można nabyć w kilku rozmiarach. Musi leżeć na ciele na tyle ciasno, aby właściwie odczuwać wszystkie doznania. Jest elastyczna, więc jeśli masz wątpliwości między dwoma rozmiarami, lepiej zamówić mniejszą. Można ją prać ręcznie w zimnej wodzie, choć przed praniem należy pamiętać, aby zdjąć plastry żelowe. Twórcy zalecają trzymanie plastrów żelowych pod przykryciem (są one dostarczane z plastikowymi ochraniaczami).

SPECYFIKACJE:

  • System: Sensation Technology – 10 punktów (z ramionami);
  • Impulsy: Elektrody węglowe — wysoka przewodność < 100 ohm;
  • Łączność: Bluetooth 4.0 (BLE) + Wifi;
  • Bateria: Akumulator USB Typu C, czas działania 8h, możliwość wymiany;
  • Rozmiar: 6 rozmiarów XXS-XXL;
  • Waga: < 800g;
  • Materiał: lycra;

JAK KORZYSTAĆ Z OWO GAME?

Z urządzenia może korzystać każda osoba powyżej 18 roku życia, o ile nie posiada rozrusznika serca lub metalowych implantów. Aby ją założyć, należy umieścić żele na przygotowanych łatach. Plastry z żelem muszą mieć bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego kamizelkę nosi się bez niczego pod spodem.

Kamizelka OWO Game jest powiązana z aplikacją o nazwie OWO App, dzięki której można prowadzić statystyki i zachowywać swoją ulubioną kalibrację, a także na bieżąco regulować intensywność doznań.

Zanim zaczniesz grać, OWO App automatycznie poprosi Cię o kalibrację. W tym momencie musisz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami i dostosować intensywność każdego odczucia w każdym mięśniu. Zacznij od niskiej intensywności i zwiększaj ją, dopóki wciąż będziesz czuł się komfortowo!

ZASTOSOWANIA

OWO Game ma znaleźć swoje zastosowanie nie tylko w branży gier. Twórcy starają się, aby ich produkt był uniwersalny i był wykorzystywany w szerszym zakresie. Na pierwszy plan wysuwa się kontakt fizyczny — czy to będzie ktoś z naszej rodziny, czy po prostu nasz ulubiony streamer, będziemy mogli kontaktować się z drugą osobą na odległość za pomocą zmysłu dotyku, przekazując sobie odpowiednie doznania.

Oglądanie filmów również może stać się zupełnie nowym doświadczeniem, kiedy np. podczas oglądania horroru poczujesz rękę na swoim ramieniu. Co więcej, OWO może tworzyć różne specyficzne ścieżki doznań dla utworów umieszczonych na platformach takich jak Youtube czy Spotify. W ten sposób użytkownicy będą odczuwać na swoim ciele zmiany w rytmie i intensywności muzyki.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki takim rozwiązaniom urządzenie staje się niezwykle uniwersalne i użyteczne, nawet dla osób głuchych, czy niewidomych — dodatkowe bodźce mogą zastąpić brakujące zmysły i sprawić, że korzystanie z OWO Game będzie równie atrakcyjne i wciągające.

Dzięki OWO twórcy gier mają szansę na dodanie nowej, atrakcyjnej funkcjonalności, która pozwoli ich użytkownikom na unikalne, wciągające doświadczenie. Firma uważa, że relacje z twórcami gier wideo są kluczowe, dlatego też deweloperzy mogą skontaktować się z zespołem OWO, wypełniając formularz, wysyłając e-mail lub poprzez media społecznościowe. Ruszyła też przedsprzedaż OWO Game – szczegóły tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.