Wybierz Strona

Elevation

Nowe studio nDreams zajmie się produkcją gier AAA

Twórca gier Fracked i Phantom: Covert Ops, firma nDreams, ogłosiła utworzenie trzeciego studia, które będzie pracować nad wysokiej klasy grami VR. nDreams Studio Elevation jest kierowane przez dyrektora artystycznego Glenna Brace’a, który wcześniej, oprócz wszystkich projektów nDreams, pracował przy takich tytułach, jak Assassin’s Creed Chronicles Trilogy – możemy zatem spodziewać się po nim czegoś większego.

„Ciągła ekspansja nDreams to połączenie wzrostu inwestycji we wschodzących deweloperów i ekosystemu VR” – powiedział Glenn Brace, szef nDreams Studio Elevation. „Zasilanie VR funduszami, wiedzą z zakresu tworzenia gier i technologii, a także eksplorowanie nowych i istniejących gatunków doświadczeń pomoże całej naszej branży. nDreams Studio Elevation chce być na czele tej nowej fali innowacji VR poprzez tworzenie głębokich, wciągających i angażujących doświadczeń, które ewoluują gry VR.”

Glenn Brace pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Climax Studios, opracowując takie tytuły, jak Assassin’s Creed Chronicles Trilogy, zanim dołączył do zespołu nDreams w maju 2016 roku. Na początku pełnił rolę szefa działu sztuki, gdzie kierował rozwojem stylistycznym wszystkich dotychczasowych tytułów VR nDreams, aby następnie zostać szefem nDreams Elevation Studio.

Nowy zespół nie ogłosił jeszcze swojego pierwszego projektu, ale z tego co firma robiła do tej pory, można spodziewać się tytułów kalibru Phantom i Fracked – strzelanek, które bardzo spodobał się graczom, choć mogłyby być dłuższe i bardziej rozbudowane. Miejmy nadzieję, że te manewry ułatwią realizowanie większych projektów niż te, które pojawiły się do tej pory.

Studio dołącza do nDreams Studio Orbital, które skupia się na tworzeniu gier typu live service oraz tytułów free-to-play dla VR. Oprócz nowych studiów, w zeszłym roku firma uruchomiła inicjatywę Third-Party Publishing, której celem jest zapewnienie niezależnym deweloperom pomocy potrzebnej do ukończenia, wydania i wprowadzenia na rynek ich tytułów. Pierwszą grą, która powstała w ramach tej inicjatywy, jest niedawno ogłoszone Little Cities od Purple Yonder.

Od Phantom: Covert Ops i Far Cry VR: Dive into Insanity do niedawno wydanej gry Fracked, nDreams nadal rozwija swoją pozycję w świecie gier VR, kładąc nacisk na eksplorację i tworzenie zróżnicowanego portfolio gier i doświadczeń na wszystkich platformach. Jako część tego ciągłego rozwoju, nDreams aktywnie rekrutuje na kilka kluczowych stanowisk w szerokim spektrum dyscyplin. Najnowsze oferty pracy można znaleźć tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.