Wybierz Strona

SONY

MIKROWYŚWIETLACZ 4K OLED W HEADSECIE VR

Sony zaprezentowało dziś prace nad własnym mikrowyświetlaczem 4K OLED, który mógłby zostać wykorzystany w ich następnym headsecie VR.

Wyświetlacz, który został opracowany w centrum badawczo-rozwojowym Sony, a nie w ramach działu PlayStation o nazwie Sony Interactive Entertainment, został zaprezentowany w filmie w ramach „Sony Technology Day”. Materiał filmowy możecie zobaczyć poniżej.

 W klipie inżynierowie Yasuka Ishihara i Kei Kimura prezentują prototyp gogli VR, które posiadają dwa mikrowyświetlacze 4K i nową technologię o niskiej latencji. Mikrowyświetlacze osiągają rozdzielczość 4K, a jednocześnie są tylko ułamkiem rozmiarów większości obecnych wyświetlaczy VR. Taki wyświetlacz pozwoliłby na znaczne zmniejszenie rozmiaru i wagi gogli.

Nie jest to pierwsza praca, którą widzimy z VR i mikrowyświetlaczami – Panasonic wielokrotnie pokazywał swoje własne kompaktowe gogle VR, które wykorzystują tę technologię, choć do tej pory nie zauważyliśmy żadnych oznak wydania konsumenckiego.
Aby było jasne, technologia ta wydaje się być w fazie prototypu i z pewnością nie znajdzie się w nowym headsecie PS5 VR, którego premiera przewidziana jest na 2022 rok.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.