Wybierz Strona

PROJECT STARLINE

POMYSŁ GOOGLE NA 3D BEZ OKULARÓW

Badania Google nad światłem przynoszą owoce dzięki technologii wyświetlania 3D bez okularów, czy gogli AR/VR o nazwie „Project Starline” dostępnej obecnie w kilku biurach korporacji.

Google ujawnił wyniki swojej pracy w ramach dorocznej konferencji programistów w tym tygodniu. Jest to swojego rodzaju okno i opiera się na niestandardowym i wysoce wyspecjalizowanym sprzęcie z ogromnym postępem w kompresji przesyłania i renderowania w czasie rzeczywistym, a także dźwiękiem przestrzennym i uczeniu maszynowym, aby zapewnić poczucie bycia twarzą w twarz z kimś bez względu na fizyczną odległość.

Powyższe zdjęcie, opublikowane przez wiceprezesa Google ds. AR i VR Claya Bavora, przedstawia znaczną powierzchnię zajmowaną przez system, gdy jest on używany w jednym z biur Google.

Google opublikował również film przedstawiający technologię stosowaną w niektórych interakcjach międzyludzkich, o których mówi się, że zapewniają „poczucie głośności i głębi, których można doświadczyć bez potrzeby stosowania dodatkowych okularów lub gogli AR/VR. Firma twierdzi, że planuje przetestować wdrożenia u partnerów korporacyjnych jeszcze w tym roku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE STARLINE

Będziemy śledzić poczynania Google w temacie Project Starline – na pewno będą starać się o swoją działkę w branży AR/VR i wygląda na to, że przyjęli ciekawą taktykę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.