Wybierz Strona

AMAZON WYCOFAŁ

ZE SPRZEDAŻY QUEST 2

Amazon tymczasowo wstrzymał sprzedaż Quest 2 w Europie w odpowiedzi na zgłoszenie Komisji Europejskiej w tym tygodniu w sprawie interfejsu piankowego.

W zeszłym tygodniu zaczęły pojawiać się doniesienia, że ​​użytkownicy nie mogą znaleźć Oculus Quest 2 w wielu witrynach Amazon w UE. Przyczyną mogą być niedawne raporty użytkowników dotyczące wycofania produktu związanego z podrażnieniem skróy. Co ciekawe, wydaje się, że wycofanie Amazona nie ma to wpływu na dostępność headsetu w tym samych regionach, tyle że bezpośrednio z Oculusa.

Pianka produktu zawiera substancje (np .: węglan propylenu, fenol, zapach 7-hydroksycytronelal i benzokaina), które działają drażniąco na skórę i oczy. W konsekwencji użytkownik może cierpieć z powodu podrażnienia. Produkt nie spełnia wymagań dyrektywy w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów. Oculus oferuje bezpłatną wymianę pianki Quest 2, co może być bardziej skomplikowane w przypadku współpracy z Amazonem.

Oculus już wcześniej zajmował się tym problemem. Pod koniec grudnia firma opublikowała post na blogu, informujący, że otrzymała zgłoszenia podrażnień skóry od 0,01% osób korzystających Quest 2 i że trwa dochodzenie.

Firma zaktualizowała ten post w połowie kwietnia o:

“Po dokładnym zbadaniu tego problemu nie znaleźliśmy żadnych zanieczyszczeń ani nieoczekiwanych substancji w naszym procesie produkcyjnym. Zidentyfikowaliśmy kilka substancji śladowych, które normalnie występują w procesie produkcyjnym i które mogą przyczyniać się do dyskomfortu skóry. Chociaż były one już na poziomach poniżej standardów branżowych, z dużej ostrożności zmieniliśmy nasz proces, aby jeszcze bardziej je zredukować.

Potwierdziliśmy z doświadczonymi dermatologami i toksykologami, że te poziomy są uważane za wyjątkowo niskie. Chociaż ten problem został zgłoszony tylko przez bardzo niewielki procent użytkowników Quest 2, po tych zmianach uważamy, że użytkownicy są jeszcze mniej narażeni na podrażnienia spowodowane przez jakiekolwiek substancje w piankowej powierzchni podkładki.”

1 komentarz

  1. Avatar

    Zamienniki, które wysyłają mają ostrzeżenie przed rakotwórczą substancją. Ciekawe czy do nich też się przyczepią.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.