Wybierz Strona

RESIDENT EVIL 2 i 3

Mody VR są już dostępne

Remake Resident Evil 2 z 2019 roku był fantastyczny, łącząc akcję i walkę z perspektywy trzeciej osoby z Resident 4, z budzącą grozę oprawą wizualną Resident Evil 7. Teraz, dzięki imponująco wyglądającemu modowi fanowskiemu, możesz ponownie odwiedzić Racoon City w wirtualnej rzeczywistości. Modder VR Praydog pracował nad portami do RE2 i 3 przez ostatnie kilka miesięcy, a wczoraj w końcu udostępnił oba mody na GitHubie.

– Modder Praydog zrobił nam noworoczny prezent i wypuścił swojego moda do gier z serii Resident Evil — chodzi dokładnie o remaki z 2019 i 2020 roku, czyli Resident Evil 2 i 3. Mod ten wyróżnia się na tle innych paroma rzeczami — nie wymaga żadnego zewnętrznego programu jak VorpX oraz oprócz samej perspektywy VR dodaje także pełną obsługę kontrolerów ruchowych (możliwość własnoręcznego celowania!) i kilka nowych mechanik (jak fizyczna walka nożem) – opisuje Mateusz Jakubczyk.

Trzeba posiadać oryginalne gry, aby uruchomić mody — oczywiście również komputer musi spełniać dodatkowe wymagania wydajności, jakie narzuca VR. Dzięki modom VR i oficjalnym portom możliwe jest granie w kilka z głównych gier serii Resident Evil na goglach VR. RE7 otrzymał świetną wersję PSVR w 2017 roku, a RE4 trafił do Quest 2 w październiku 2021 roku. Nadal trzymamy kciuki za to, że RE8 również otrzyma pełne wsparcie VR.

– Przegrałem już parę godzin w część drugą i mogę całym sercem polecić, ponieważ nie wygląda to, jak zwykły mod, tylko jak właściwa, pełnoprawna gra. By móc zwiedzić Racoon City w VR wystarczy posiadać daną grę na Steamie (do 5 stycznia są jeszcze w promocji i można je kupić za odpowiednio 68zł i 75zł), pobrać moda i wypakować go do folderu z grą. Następnie podczas pierwszego uruchomienia gry nacisnąć klawisz „Insert”, w menu (wyświetla się tylko na monitorze, nie w goglach!) znaleźć opcję „First Person” i zaznaczyć ptaszkiem „Enabled”. Jest też możliwość obserwowania cutscenek z pierwszej osoby, ale nie polecam, bo są trochę rwane, w końcu nie były reżyserowane dla takiej perspektywy). No i trzeba pamiętać, że gra w VR będzie miała większe wymagania niż normalnie, dlatego trzeba mieć w miarę dobry komputer — instruuje Mateusz.

Oprócz modów do RE2 i RE3 Praydog udostępnił też wczesne wersje modyfikacji VR do kolejnych części serii — Resident Evil 7 (które, póki co ma tylko perspektywę VR, brak wsparcia kontrolerów, na Steamie jest w obecnej promocji za 40zł) oraz Resident Evil 8: Village (gdzie obsługa kontrolerów jest jeszcze w fazie eksperymentalnej), a także do Devil My Cry 5 oraz Monster Hunter: Rise.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.