Wybierz Strona

VOICES OF INSPIRATION

Wyjątkowe doświadczenie w App Lab

Voices of Inspiration wystartowało na Oculus Quest za pośrednictwem App Lab, a zostało stworzone przez Z3VR oraz Lucasa Rizzotto. Nowe doświadczenie VR przedstawia pacjentów szpitala St. Jude, którzy dodają otuchy załodze misji Inspiration4 SpaceX. Jeśli mieliście do czynienia z poprzednimi pracami Rizzotto, a w szczególności Where Thoughts Go, to prawdopodobnie nowe doświadczenie będzie wyglądać dość znajomo. Sprawdźcie to w poniższym zwiastunie.

W grze wznosisz się ku gwiazdom, aby odkryć kilka tematycznych środowisk. W trakcie eksploracji napotkasz pytania zadawane przez astronautów z Inspiration4, pierwszej cywilnej załogi lotu kosmicznego. Proszą oni o rady i słowa zachęty od pacjentów St. Jude, którzy są na różnych etapach walki z rakiem. Dotknięcie kul pozwala usłyszeć wypowiedzi pacjentów, co jest elementem, który prawdopodobnie kojarzy się z grą Where Thoughts Go. Wewnątrz gry można znaleźć również prace plastyczne pacjentów.

Inspiration4, to zrealizowana misja załogowego statku kosmicznego, obsługiwana przez SpaceX. Celem misji było przeprowadzenie pierwszego lotu na orbitę z udziałem astronautów-amatorów na pokładzie, w ramach działań mających na celu podniesienie świadomości i zebranie środków finansowych dla leczenia chorób nowotworowych dzieci ze Szpitala Badawczego Dziecięcego St. Jude w Memphis w stanie Tennessee.

Czterech członków załogi (Hayley Arceneaux, Christopher Sembroski, Sian Proctor i sam Isaacman) spędziło trzy dni na orbicie na pokładzie Crew Dragon Resilience, który został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną dla tego lotu panoramiczną przeźroczystą kopułę zamiast włazu dokującego. Statek osiągnął orbitę o wysokości 585 km. Pułap ten nie został osiągnięty od czasu misji STS-125 w 2009 roku. Zakończenie misji odbyło się poprzez wodowanie załogi na akwenie Atlantyku.

Inspiration4 było pierwszym w historii kosmonautyki lotem orbitalnym wykonanym przez załogę złożoną wyłącznie z niezawodowych astronautów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.