Wybierz Strona

Train Station Renovation

poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości

Live Motion Games zawarło umowę z Ultimate VR na stworzenie portu VR do swojej flagowej gry

Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality.
Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.

o Live Motion Games SA dywersyfikuje grupę odbiorców Train Station Renovation. Spółka zawarła umowę z Ultimate VR.

o Flagowy tytuł studia zostanie zrealizowany w wersji VR. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, zostanie podzielony w proporcji 50:50.

o Aktualnie sprzedaż Train Station Renovation wynosi blisko 69 000 kopii.

o Train Station Renovation wchodzi na rynek chiński. Gra będzie sprzedawana na terenie Chin i w krajach ościennych. Będzie to możliwe dzięki zawartej umowie z chińską platformą Sonkwo.

ZOBACZ ZWIASTUN GRY W WERSJI PC:

– Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.

W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.

– Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sułkowski z Ultimate VR.

To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.

O spółce:

Live Motion Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około kilkunastoma grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 4 gry. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay. Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Od czerwca 2021 spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Komunikat prasowy opublikowany za uprzejmością Inner Value i Live Motion Games

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.