Wybierz Strona

konferencja poświęcona wirtualnej rzeczywistości na rynku gier i nie tylko

Udział wirtualnej rzeczywistości w globalnym rynku stale rośnie i przewiduje się, że do 2025 roku jego wartość osiągnie pułap 42 mld USD. Wszystko za sprawą takich rewolucji jak chociażby ubiegłoroczna premiera samodzielnego i przede wszystkim pierwszego tak przystępnego cenowo Oculus Quest 2.

W związku z ogólnoświatowym rozwojem również na polskim rynku kapitałowym pojawia się coraz więcej spółek wyspecjalizowanych w VR/AR/MR, m.in. Carbon Studio, PunkPirates, Incuvo, czy działająca globalnie spółka Immersion VR.

Wszystkich zainteresowanych wirtualną rzeczywistością, jej zastosowaniem oraz dalszą ekspansją zapraszamy na konferencję Virtual Reality Day. Wydarzenie w formie online odbędzie się w środę 7 lipca 2021 roku. Rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 13. Podczas konferencji zaplanowano 2 panele dyskusyjne, w których wezmą udział przedstawiciele spółek z ekspozycją na VR. Wydarzenie poprowadzi Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów.

Organizatorem wydarzenia jest agencja relacji inwestorskich Inner Value, a partnerem konferencji jest portal Strefa Inwestorów. Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube.

Harmonogram wydarzenia

Virtual Reality Day odbędzie się w środę 7 lipca br. Konferencja rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 13. Podczas wydarzenia są przewidziane dwie sesje Q&A. Prowadzącym będzie Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów.

  • Godz. 11:00 – 12:00 Wirtualna Rzeczywistość w grach – czym się charakteryzuje i wyróżnia od innych segmentów gier

Prelegenci:

  1. Bartosz Rosłoński – CEO Immersion Games
  2. Aleksander Caban – członek zarządu Carbon Studio
  3. Karolina Koszuta – CEO Iron VR
  4. Leszek Krajewski – CEO Punk Pirates
  5. Kamila Kantek – Lead Designer w Actum Games
  6. Radomir Kucharski – Vice President Of Production w Incuvo
  • Godz. 12:00 – 12:20 Sesja Q&A (możliwość zadawania pytań w trakcie trwania panelu) 
  • Godz. 12:20 – 13:00 VR w przemyśle i nie tylko, czyli o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w górnictwie, lotnictwie, szkoleniach, farmaceutyce i… pożarach

Prelegenci:

  1. Piotr Baczyński – CEO Immersion VR
  2. Adrian Łapczyński – CEO Epic VR
  3. Arkadiusz Kwaśny – członek zarządu Games 4Experience
  4. Bartłomiej Przybylak – Dyrektor ds. technologii Holo4Med
  • Godz. 13:00 – 13:20 Sesja Q&A (możliwość zadawania pytań w trakcie trwania panelu)

Informacje na temat uczestników Virtual Reality Day

Immersion Games

     Immersion Games to producent gier VR oraz PC stworzony przez jedno z największych i najbardziej doświadczonych studiów VR na świecie – Immersion. Warszawska grupa Immersion od 2014 opracowuje projekty i produkty w technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości koncentrując się na rynku amerykańskim, współpracując z firmami i instytucjami takimi jak Facebook, HBO, Coca-Cola, rząd USA, Discovery i wieloma innymi. Wychodząc na przeciw szybko rosnącego rynku gier VR, Immersion stworzyło spółkę Immersion Games, która w 2021 roku chce dołączyć do grona spółek publicznych (NewConnect).

     Bartosz Rosłoński: CEO Immersion Games, członek zarządu Immersion sp. z o.o. Od 7 lat prowadzi najważniejsze projekty VR i AR oraz nadzoruje produkcje kluczowych gier. Autor gier i aplikacji VR nominowanych do m.in. Emmy Award, Webby Awards, SXSW. Zarządzał realizacją projektów dla m.in. HBO, NASA, Bayer, Coca-Cola i wielu innych.

    Carbon Studio

       Carbon Studio jest niezależnym, notowanym na NewConnect producentem gier komputerowych, które są tworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Doświadczony zespół zajmuje się tworzeniem gier na każdym ich etapie, zaczynając od projektowania, poprzez produkcję oraz marketing, kończąc na dystrybucji w sklepach cyfrowych. Spółka została założona w lipcu 2015 r. przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w produkcji i wydawaniu gier komputerowych. Aktualnie spółka pracuje m.in. nad dużą grą osadzoną w popularnym świecie Warhammera – Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Na swoim koncie ma także m.in. autorskie projekty fantasy: The Wizards i The Wizards Dark Times.

       Aleksander Caban: członek zarządu Carbon Studio. Z branżą gier komputerowych jest związany od 2010 roku. Pasjonat wirtualnej rzeczywistości. Obecnie w Carbon Studio zajmuje  się rozszerzaniem kontaktów biznesowych, oraz wytycza nowe ścieżki rozwoju firmy. Aktywnie uczestniczy w targach i konferencjach branżowych.

      Iron VR

         Iron VR to spółka zależna od notowanego na NewConnect Carbon Studio SA. Studio powstało w celu tworzenia mniejszych gier (na własnych IP) opartych o zaawansowany koncept rozgrywki oraz przenoszenie gier innych producentów do wirtualnej rzeczywistości. Spółka zakłada produkcję kilku gier rocznie. Działalność Iron VR SA jest i będzie finansowana ze środków pochodzących od zewnętrznych partnerów. Jednym z akcjonariuszy spółki jest Carbon Studio SA, które posiada 43,9 % akcji Iron VR SA, a udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Iron VR SA wynosi 61 % W skład akcjonariatu spółki wchodzi także notowane na NewConnect Movie Games, które posiada 10 % akcji spółki. Iron VR SA planuje zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.

         Karolina Koszuta: Prezes Iron VR i członek zarządu w Carbon Studio. Współzałożyciel Carbon Studio oraz Publishing Director z ponad sześcioletnim doświadczeniem w branży gier komputerowych. Na co dzień zajmuje się organizacją marketingu oraz planowaniem.

        PunkPirates

           PunkPirates to niezależne studio gamingowe, którego główną działalnością jest produkcja gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR). Spółka samodzielnie nadzoruje produkcję, publikację i marketing autorskich tytułów. W portfolio spółki znajdują się Escape Room VR, Escape Room VR Stories, Escape Room VR Inner Voices oraz DANGER! Escape Lab. Od premiery pierwszego tytułu z serii, gry sprzedały się na platformach VR-owych w liczbie ponad 90 tys. sztuk. PunkPirates to obecnie jedyna spółka notowana na rynku głównym GPW, która daje ekspozycję na produkcję i wydawanie gier VR.

           Leszek Krajewski: Prezes Zarządu, doświadczenie zawodowe zdobywał w agencji marketingowej EvilPort Sp. z o.o. specjalizującej się w promocji gier komputerowych. Od 2016 roku zajmuje się produkcją gier na wirtualną rzeczywistość. Założyciel PunkPirates sp. z o.o. Pomysłodawca i współtwórca gier VR m.in. gier Escape Room VR, Escape Room VR: Stories, które są obecnie w portfelu PunkPirates S.A.. Pełni również funkcję Prezesa Zarządu spółki stowarzyszonej RAION Games S.A., specjalizującej się w produkcji gier Nintendo Switch oraz Członka Zarządu spółki stowarzyszonej Games 4Experience S.A. koncentrującej się na produkcji gier wirtualnej rzeczywistości.

          Actum Games

             Actum Games jest studiem powstałym w 2020 roku i skupia się wyłącznie na tworzeniu gier przeznaczonych na platformę Oculus Quest oraz Vive Cosmos. Obecnie studio posiada 16 stałych członków zespołu zlokalizowanych w Warszawskim biurze. Do dnia dzisiejszego ukazały się dwa tytuły studia: Pets VR oraz Shoot’in Gallery VR.

             Kamila Kantek: jest Lead Designer’em oraz Project Manager’em odpowiedzialnym za cały proces powstawania gier w studiu, nadzorowanie prac w zespole zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i budżetem projektu. Zarządzała tworzeniem oraz release’em takich gier jak Pets VR czy Shoot’in Gallery VR na platformy Oculus Quest oraz Vive Port.

            Incuvo

               Incuvo z siedzibą w Katowicach, to notowane na NewConnect studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund. Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry na znanym IP – Green Hell VR.

               Radomir Kucharski jest ekspertem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży gier komputerowych, pracował przy takich tytułach jak Medal of Honor: Allied Assault, był współzałożycielem The Farm 51, następnie twórcą i dyrektorem Katowickiego oddziału CI Games. W ostatnich latach założył firmę Spectral Games S.A. gdzie specjalizował się w tworzeniu gier i aplikacji w technologii VR i AR dla największych światowych klientów w tym Mattel (Hotwheels) oraz History Channel (gra oparta na serialu Knightfall – Templariusze).

              Immersion VR

                 Immersion VR to wspomniane już doświadczone studio o wysokiej renomie na światowym rynku. Współpracuje z podmiotami, m.in. z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Izraela czy Danii. Od 2018 r. głównym rynkiem ekspansji spółki jest USA. Rozwiązania, w których wykorzystano silniki gier komputerowych, mają zastosowanie w wielu branżach, takich jak edukacja, healthcare, automotive, training, gaming czy sport. Do tej pory Immersion zrealizowało projekty, m.in. dla: rządu USA, Coca-Cola, McDonald’s, HBO, T-Mobile, HTC czy HP, jest także partnerem kluczowych producentów sprzętu VR takich jak Oculus czy HTC Vive.

                 Immersion VR stworzyło 2 kosmiczne aplikacje, wśród nich jest MISSION TO MARS AR – za to rozwiązanie Immersion VR otrzymało nominację do Webby Awards oraz brązową statuetkę w ADC Awards.

                 Piotr Baczyński: Założyciel i CEO spółki-matki Immersion, jednej z pierwszych na świecie firm specjalizujących się w rozwiązaniach dla biznesu wykonanych w technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR). Wcześniej pełnił funkcję prezesa spółki Esencja, której jest współzałożycielem. Kilkukrotnie umieszczony w rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Innowacji 2020.

                EPIC VR

                   EPIC VR to doświadczony producent oprogramowania VR/AR działający na rynku wirtualnej rzeczywistości od 2013 roku. Spółka tworzy aplikacje VR i AR, filmy 360, 3d VR, rozwiązania szkoleniowe VR czy wspierające sprzedaż i marketing. EPIC VR pracuje aktualnie nad trzema pre-produkcjami gier. W akcjonariacie spółki znajdują się m.in. Arts Alliance oraz PlayWay. Na przełomie 2021/2022 roku EPIC VR planuje debiut na NewConnect.

                   Adrian Łapczyński: CEO z 7-letnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania projektami informatycznymi, wdrażania innowacyjnych projektów z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, autor koncepcji wielu gier szkoleniowych i edukacyjnych VR.

                  Games 4Experience

                     Games 4Experience to założone w 2015 roku studio świadczące usługi dla klientów biznesowych w technologii  wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Spółka zrealizowała ponad 150 projektów dla klientów takich, jak: Walmart, IKEA, CISCO, Strabag, Viessman, Pfizer i wielu innych. Zespół składa się z ponad 30 doświadczonych deweloperów i artystów.

                     Arkadiusz Kwaśny – członek zarządu Games 4Experience to specjalista od oprogramowania z ponad 15-letnim doświadczeniem komercyjnym. Założyciel software house Selleo oraz 4Experience.


                    Holo4Med

                       Holo4Med to najmłodszy corp-up notowanej na NewConnect grupy kapitałowej TenderHut. Jego rozwój jest niezwykle dynamiczny, bo już w pierwszym roku działalności podpisał ważne kontrakty. Działania Holo4Med skupiają się w obszarze pola operacyjnego oraz telemedycyny. Platforma stworzona przez zespół Holo4Med składa się z czterech modułów: MediXR, MediHELP, MediLIS, MediCR, które mogą funkcjonować oddzielnie oraz w ramach zintegrowanego systemu. Poszczególne moduły umożliwiają konsultację medyczną z wykorzystaniem technologii Mieszanej Rzeczywistości, zdalny monitoring pacjentów w oparciu o mobilne urządzenia diagnostyczne i sztuczną inteligencję oraz zdalny dostęp do danych medycznych zarówno w laboratoriach, jak i u samego lekarza.  Rozwijana przez spółkę platforma telemedyczna – MediSMART integrująca te wszystkie funkcjonalności, może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach, poczynając od domów pacjentów, po szpitale, laboratoria i kliniki, zarówno publiczne, jak i prywatne, uniwersytety medyczne czy szpitale wojskowe.

                       Bartłomiej Przybylak – ewangelista i generalista od 5 lat zaangażowany w propagowanie technologii X-Reality. Autor wielu publikacji dotyczących zastosowania technologii AR/VR/MR w branżach technologicznych, a także uczestnik wielu sympozjów i forów branżowych. CTO i członek zarządu Holo4Med – spółki zajmującej się wdrażaniem technologii XR, zwłaszcza Mixed Reality w branży healthcare. W spółce odpowiedzialny za pion technologiczny oraz procesy R&D.

                      Zostaw odpowiedź

                      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.