Wybierz Strona

Aktualizacja SteamVR

pozwala umieścić aplikacje PC w grach VR

Najnowsza aktualizacja beta SteamVR, wersja 1.19.6, dodaje nową funkcję, która pozwala na umieszczanie okien pulpitu lub aplikacji w grach VR, tak aby były zawsze widoczne.

W ostatnich miesiącach Valve rozwijało funkcjonalność wirtualnego pulpitu SteamVR. Na początku tego roku dodali możliwość otwierania określonych okien aplikacji (zamiast całego pulpitu), a nawet przyczepiania ich do wirtualnego kontrolera, aby zawsze były widoczne w grze VR.

Najnowsza aktualizacja beta SteamVR 1.19.6 idzie o krok dalej i daje możliwość umieszczania okien pulpitu w dowolnym miejscu wokół siebie, jednocześnie sprawiając, że są one stale widoczne podczas gry. Jest to dostępne od dłuższego czasu w oprogramowaniu Oculus na komputery PC i dobrze jest widzieć, jak w końcu pojawia się również na SteamVR.

Wyobraźnia podsuwa kilka ciekawych zastosowań nowej funkcji. Dla przykładu możesz łatwo umieścić okno Discord w grze, aby mieć oko na to, kto spędza czas w kanałach głosowych lub wysyła Ci wiadomości. Podobnie streamerzy mogą przenosić czat lub pulpit nawigacyjny swojego streamu, aby mieć wgląd na to, co się dzieje. Jeśli wybierasz się zaś na długodystansowy lot w Elite Dangerous, możesz z łatwością przykleić okno na desce rozdzielczej swojego statku, aby oglądać YouTube, gdy przemieszczasz się między systemami gwiezdnymi.

Wersja beta dostosowuje również interfejs wirtualnego pulpitu SteamVR, dzięki czemu widzisz więcej ikon w oknie aplikacji bez konieczności przewijania.

W najnowszej wersji jeszcze łatwiej można odczepić okno do kontrolera. Jeśli jest podłączone, możesz chwycić przycisk ruchu i oderwać je od kontrolera, aby unosiło się w dowolnym miejscu. Możesz zrobić to samo, aby ponownie je podłączyć.

Gdy masz otwarte menu SteamVR, możesz wchodzić w interakcje z oknami tak, używając kontrolera jako wskaźnika myszy. Gdy zamkniesz menu, wszystkie pływające okna przechodzą w tryb podglądu, dzięki czemu przypadkowo nie klikniesz czegoś podczas gry.

Podobnie jak w przypadku większości aktualizacji beta SteamVR, ta zostanie ostatecznie udostępniona wszystkim. Jeśli chcesz ją sprawdzić już dziś, możesz to łatwo zrobić, samodzielnie decydując się na wersję beta SteamVR.

Tekst oryginalny: Road to VR

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.