Wybierz Strona

AVICII INVECTOR

Tim Bergling powraca ze swoją twórczością w grze Meta Quest

Gra muzyczna honorująca twórczość zmarłego szwedzkiego DJ-a, Tima Berglinga, trafi do VR w tym miesiącu za pośrednictwem Meta Quest 2. Jest to bezpośredni port gry, zawierający 35 utworów DJ-a, który występował również pod pseudonimem AVICII. Gra została pierwotnie wydana na konsolach w grudniu 2019 roku, prawie dwa lata po śmierci Berglinga w kwietniu 2018 roku.

W każdym utworze gracze pilotują statek, który ściga się po trasach wyznaczonych w rytm muzyki. Musisz naciskać przyciski w zależności od rytmu, a czasami przelatywać statkiem przez bramy. Każda ścieżka ma cztery poziomy trudności, a utwory występują nawet w grupach, które składają się na szerszą, opartą na fabule kampanię.

Wersja Quest gry jest w dużej mierze podobna do innych edycji. Nie jest to przełomowe doświadczenie muzyczne VR, takie jak Synth Riders czy Unplugged, ale fani muzyki DJ-a z pewnością docenią możliwość doświadczenia jej w nowy sposób. Wszystkie tantiemy muzyczne związane z grą są przekazywane Fundacji Tima Berglinga, która zajmuje się ostrzeganiem świata przed stygmatami zdrowia psychicznego i samobójstw.

AVICII Invector: Encore Edition będzie dostępna w sklepie Meta Quest już 27 stycznia? Czy zamierzacie sięgnąć po kolejną muzyczną grę na rynku VR? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.