Wybierz Strona

APP LAB

Integracja płatności i DLC, baza danych i najgorsza gra

Oculus App Lab to uruchomiona w lutym tego roku alternatywna ścieżka dla deweloperów do publikowania gier i aplikacji na platformę Oculus Quest. Przez długi czas jedynym oficjalnym sposobem dystrybucji aplikacji było przesłanie jej do głównego sklepu Quest – Oculus jednak akceptował wyłącznie aplikacje spełniające określone kryteria jakościowe, takie jak ilość treści oferowana użytkownikom przez aplikację.

Na początku tego roku Oculus zaczął oferować alternatywne podejście do dystrybucji nazwane App Lab, które umożliwia programistom przesyłanie aplikacji do publikacji, bez przechodzenia głębszej weryfikacji – z zastrzeżeniem, że aplikacje z App Lab nie są wyświetlane w głównej karcie Quest store. Oculus nie oceni zakresu aplikacji w App Lab, o ile spełniają one wymagania techniczne i wytyczne dotyczące treści (tj. Ograniczenia dotyczące treści nielegalnych, czy przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych).

IAP i DLC

Od tej pory deweloperzy aplikacji App Lab mogą dodawać DLC, a także integrować zakupy w aplikacji (IAP). IAP pozwalają na takie zakupy jak waluta w grze lub dodatkowe poziomy. DLC obejmują dodatkowe treści, które uzupełniają podstawową wersję gry. Jeśli z dodatkami związane są oddzielne pliki, można je wgrać osobno i wysyłać niezależnie. Jest to prostsze niż instalowanie gry na nowo za każdym razem, gdy deweloper prześle nowy build swojej aplikacji.

Możesz zobaczyć dokumentację Mety dotyczącą DLC i IAP tutaj.

APP LAB DB

Jako, że aplikacje App Lab nie pojawiają się w oficjalnym sklepie, poszukiwaną aplikację można znaleźć jedynie przez wyszukiwarkę…chyba, że korzystasz z App Lab DB – niezwiązanej z Oculusem inicjatywy, która kataloguje wszystkie aplikacje App Lab pod względem daty dodania, popularności, ocen użytkowników, czy ceny. Jest to dobre narzędzie do tego, aby odkryć najciekawsze aplikacje jeszcze przed znalezieniem się ich w oficjalnym sklepie.

Sprawdź bazę danych App Lab. 

NAJGORSZA GRA APP LAB

Przykładem tego, jak Oculus naprawdę podchodzi do zawartości aplikacji App Lab, jest programista Tony „SkarredGhost” Vitillo, który stworzył The Unity Cube. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja jest po prostu pustym środowiskiem Unity z szarą kostką – z którym nie można nawet wchodzić w interakcje. Nawet, jako darmowa, ta aplikacja nigdy nie miałaby szansy, aby trafić do głównego sklepu Quest. Czy mogła trafić do App Lab? Ku zaskoczeniu Vitillo, odpowiedź jest twierdząca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.