Wybierz Strona

UNREAL ENGINE 5

WCZESNY DOSTĘP

Z OBSŁUGĄ OPENXR I NOWYM SZABLONEM VR

Wczesny dostęp Unreal Engine 5 zawiera nowy, zgodny z OpenXR template, z obsługą Oculus Quest 1 i 2, Rift S, Valve Index, HTC Vive i Windows Mixed Reality.

OpenXR to szeroko obsługiwany standard rozwoju VR, a najnowszy VRTemplate Unreal Engine 5 wykorzystujący ten framework oznacza, że ​​niektórzy z największych i najbardziej doświadczonych programistów VR prawdopodobnie zaczną z nim eksperymentować już dziś.

„Zbudowaliśmy nowy VRTemplate przy użyciu frameworka OpenXR, wielofirmowego standardu rozwoju VR. Szablon ma być punktem wyjścia dla wszystkich projektów VR. Zawiera zamkniętą logikę teleportacji i typowych działań wejściowych, takich jak chwytanie i przyczepianie przedmiotów do ręki”- wyjaśnia Epic.

W uwagach do wydania wyjaśniono, że wtyczka OpenXR w silniku Unreal obsługuje „wtyczki rozszerzeń, dzięki czemu można dodać funkcje do OpenXR, których obecnie nie ma w silniku”. Epic zdecydowanie zaleca również programistom „tworzenie projektów VR przy użyciu VRTemplate w UE5, ponieważ ustawienia projektu i wtyczki są już skonfigurowane w celu uzyskania najlepszych wrażeń z rzeczywistości wirtualnej. W szczególności Lumen jest domyślnie aktywowany w UE5, ale obecnie nie jest obsługiwany na platformach XR. Dlatego jeśli tworzysz projekt VR bez VRTemplate, musisz wyłączyć Lumen.”

Lumen to technologia globalnego oświetlenia Unreal w czasie rzeczywistym. Chociaż UE5  obsługuje te same platformy, co UE4, ani nowy zwirtualizowany system geometrii mikropolygonowej firmy Lumen ani Epic nie obsługuje jeszcze technologii VR. Nanite ma na celu usunięcie liczby poli i rysowania ograniczeń wywołań, aby wyeliminować czasochłonną pracę, taką jak wypalanie szczegółów na normalnych mapach i ręczne tworzenie poziomu szczegółowości. To byłaby ogromna oszczędność czasu dla programistów VR obsługujących szeroką gamę sprzętu, od samodzielnego Questa po wydajne systemy PC VR, ale na razie ta technologia jest obsługiwana tylko na konsolach nowej generacji i Windows.

Przedstawiciel firmy Epic powiedział, że firma nadal rozwija narzędzia, które pozwalają uprościć geometrię o wysokiej zawartości poli zaimportowaną na potrzeby Nanite i używać jej na innych platformach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.