Wybierz Strona

THE RESCUE

Kooperacyjna strzelanka VR na podstawie serialu Final Space

Trwają prace nad pełną grą VR opartą na komediowym serialu sci-fi, który możemy oglądać na Netflixie, a wcześniej w Turner TV i Cartoon Network. Final Space: The Rescue zostało zapowiedziane na Twitterze na początku grudnia, choć więcej szczegółów i pełny zwiastun mają dopiero się pojawić. Gra jest tworzona przez studio Grab, które stoi za tytułem bokserskim VR, Knockout League.

Artykuł Edytowany 12.01.21r. – Pojawiła się data premiery i zwiastun – już jutro Final Space: The Rescue dołącza do biblioteki Meta Quest (PSVR i PC VR później).

The Rescue będzie kooperacyjną strzelanką dla czterech graczy, a twórca serii, Olan Rogers, mówi, że będzie grą opartą na fabule, a nie na arenie. Sama seria śledziła przygody Gary’ego Goodspeeda i jego towarzysza z kosmosu, Mooncake’a (w obu przypadkach głos podkłada Rogers) i została anulowana po trzech sezonach pod koniec 2021 roku. Astronauta Gary Goodspeed i jego uroczy kumpel – będący przy okazji kosmitą i pogromcą planet – wyruszają w szaloną międzygalaktyczną podróż. Pragną odkryć miejsce, gdzie kończy się wszechświat.

Już w 2018 roku Turner Broadcasting System współpracowało z Olanem Rogersem nad przeniesieniem animowanego show „Final Space” do wirtualnej rzeczywistości. Wtedy też, oprócz planow na serial w VR i stworzeniu 4-minutowego doświadczenia VR, TBS wypuścił aplikację rozszerzonej rzeczywistości (AR) dla „Final Space”, która dała fanom możliwość zaproszenia Garego, Mooncake i innych postaci z show do swojego salonu. Użytkownicy mieli dostęp do nowych treści co tydzień po emisji kolejnego odcinka serialu.

Ciekawe, jak pójdzie tym razem z planami Olana. Szczegóły, takie jak platformy i data premiery nie zostały potwierdzone. Co sądzicie o przenoszeniu seriali animowanych do świata gier VR? Jakie jeszcze tytuły z chęcią zobaczylibyście w swoich bibliotekach? Dajcie znać w komentarzach!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.