Wybierz Strona

CHESS CLUB

Aktualizacja Escher z nowym środowiskiem, funkcjami i poprawkami

Chess Club pozwala użytkownikom Questa na grę w szachy we wciągającym środowisku, rozmowę z innymi graczami i obserwowanie ruchów ich awatarów. To wszystko składa się na świetne źródło informacji i realizmu, kiedy na przykład gracze widzą swoich rywali wahających się, jaki będzie ich następny ruch.

Po wysłuchaniu wszystkich opinii i serii testów Odders Lab może pochwalić się dużą aktualizacją, która naprawia niektóre problemy i dodaje funkcje, o które najbardziej prosiła społeczność. Prezentujemy poniżej listę funkcji i poprawek wprowadzonych przez aktualizację Escher. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat gry, zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Nowe środowisko „Escher Dream”: menu główne Chess Club zostało zainspirowane grafiką M.C. Eschera i jego rysunkami niemożliwych schodów. Po wprowadzeniu kilku zmian dodano nowe środowisko gry oraz szachy dla wszystkich graczy.

Automatyczne parowanie: niektórzy gracze uważają, że system zaproszeń był trochę powolny i zawodny, więc nowy automatyczny matchmaking sprawi, że wszystko będzie szybsze i łatwiejsze. Po określeniu typu meczu, którego gracz szuka, automatyczny dobór będzie próbował znaleźć przeciwnika na podobnym poziomie, co gracz.

Wniosek o zwycięstwo: Chess Club jest grą asynchroniczną, a to oznacza, że gracze mogą opuścić i wznowić dowolną partię w dowolnym momencie. Jeśli gracz, który przegrywa, opuści grę bez poddania, może mieć z tego tytułu wyciągnięte konsekwencje. Teraz gracze będą mogli domagać się zwycięstwa w każdym meczu, jeśli drugi gracz nie wykonał ruchu w ciągu 48h, a punkty będą odpowiednio dodawane/odejmowane każdemu graczowi.

Przyspieszenie animacji: Wielu graczy pokochało środowisko Stonehenge z jego magicznymi żołnierzami, jednocześnie zniechęcając się powolnymi animacjami przemieszczania się i ataków bierek na szachownicy. Studio wykonało ukłon w stronę graczy i od teraz jest opcja, aby przyspieszyć animacje.

Wyciszenie/opcje dźwięku: Gracze mogą teraz wyciszyć dźwięk (i awatar) swojego przeciwnika. Możliwe jest również wyciszenie dźwięku gry dla tych graczy, którzy nie chcą słuchać domyślnej muzyki.

Wszystkim tym usprawnieniom towarzyszą również eliminacja drobnych błędów i ogólne dopieszczanie gry. Jest to pierwsza aktualizacja dla Chess Club, ale Odders Lab planuje zapewnić długotrwałe wsparcie dla gry z dużymi funkcjami, takimi jak szkoła szachowa, turnieje, tryb widza, nowe środowiska i wiele więcej.

Chess Club to gra VR od hiszpańskiego dewelopera Odders Lab (OhShape), dostępna na goglach Oculus Quest. Wersja VR ma na celu ożywienie legendarnej gry planszowej za pomocą przyciągających wzrok środowisk, animowanych sekwencji “uśmiercania” bierek przeciwnika, trybu multiplayer, funkcji śledzenia rąk i wiele innych wciągających elementów zaprojektowanych specjalnie dla gogli VR.

W momencie premiery Chess Club zawierała dwa środowiska do gry. Pierwszy, Grand Palace, przenosi Cię do klasycznej sali, w której możesz zaaranżować różne rodzaje gry przy użyciu standardowych szachów Staunton. Drugi, Stonehenge, przenosi cię do magicznej krainy, która wygląda, jakby została wyjęta prosto ze Skyrim. Tutaj przejmiesz kontrolę nad fantastycznymi bierkami, z ich własnymi, unikalnymi animacjami i efektami dźwiękowymi, które zamienią standardową planszę do gry w mityczne pole bitwy. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.