Wybierz Strona

TETRIS EFFECT

CROSS-PLAY I NOWE TRYBY MULTIPLAYER

Tetris Effect (2018), VRowa wersja kultowej układanki z lat 80., wkrótce otrzyma kilka nowych funkcji, które przyniosą między innymi nowe tryby multiplayer i cross-play na wszystkie obsługiwane platformy.

Dodatek „Connected Summer 2021” ma trafić na PSVR, SteamVR i Oculus Quest pod koniec lipca. Bezpłatna wersja beta rozszerzenia zostanie udostępniona od 23 czerwca do 5 lipca w sklepach PlayStation i Epic Games. Dostęp do wersji Oculus Quest i Steam jest możliwy tylko za zaproszeniem.

Nowa funkcja cross-play pozwoli Ci tworzyć prywatne pokoje z czterocyfrowym kodem, dzięki czemu będziesz mógł bezpośrednio łączyć się ze znajomymi na wszystkich obsługiwanych platformach. Prywatne mecze obejmą również tryb widza, który pozwoli nawet sześciu widzom oglądać rozgrywkę w czasie rzeczywistym.

Oto podsumowanie każdego nowego trybu wieloosobowego, który pojawi się w Tetris Effect:

Connected – drużyna trzyosobowa próbuje pokonać Bossów kontrolowanych przez AI (lub Bossów kontrolowanych przez graczy podczas 24-godzinnego wydarzenia Full Moon w każdy weekend).

Zone Battle – jeden na jeden ze standardowymi ustawieniami, w których kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie mechaniki strefowej zatrzymywania czasu. Ten tryb to świetny sposób na przetestowanie umiejętności, które zbudowałeś w trybie dla jednego gracza.

Score Attack – Kolejna rywalizacja jeden na jednego rozgrywana ze standardowymi ustawieniami, tylko tutaj nie wymienia się ataków liniowych. Jeśli twój wynik jest wyższy niż twojego przeciwnika, gdy obie gry się kończą, wygrywasz.

Classic Score Attack – zawody jeden na jednego z atakami na wynik rozgrywane przy użyciu staroświeckich ustawień Tetris, więc bez twardych dropów, bez możliwości trzymania Tetrimino, tylko jedno Tetrimino pokazane w następnej kolejce itp. Ta bezlitosna wersja Tetrisa jest używana w profesjonalnych zawodach, takich jak coroczne Mistrzostwa Świata Classic Tetris.

Niektóre inne nowe funkcje to „PAL Speed”, który odtwarza 8-bitową europejską wersję gry, oraz „Slow Speed”, który zasadniczo zwiększa trudność, spowalniając ruchy Tetrimino.

Więcej na temat aktualizacji Tetris Effect dowiesz się z filmu przygotowanego przez Enhance Experience:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.