Wybierz Strona

CHESS CLUB

LEGENDARNA GRA W VR

Czym są szachy, raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nawet, jeżeli ktoś nie grał w królewską grę, to zapewne mógł gdzieś o niej usłyszeć- Oglądałeś “Gambit Królowej”? Jesteś dinozaurem i pamiętasz jeszcze jeden z pierwszych filmów Ingmara Bergmana “Siódma Pieczęć”? A może słyszałeś o nieustających sukcesach Jana-Krzysztofa Dudy, który w wieku piętnastu lat został Arcymistrzem Szachowym?

Już niedługo będziesz mieć okazję przekonać się na własnej skórze, z jakimi emocjami może wiązać się profesjonalna gra w szachy. Dopiero zaczynasz? Spokojnie – szkółka pomoże Ci podciągnąć umiejętności szachowego stratega.

CHESS CLUB – CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Chess Club to nadchodząca gra VR od hiszpańskiego dewelopera Odders Lab (OhShape), dostępna w przyszłym miesiącu na goglach Oculus Quest. Wersja VR ma na celu ożywienie legendarnej gry planszowej za pomocą przyciągających wzrok środowisk, animowanych sekwencji “uśmiercania” bierek przeciwnika, trybu multiplayer, funkcji śledzenia rąk i wiele innych wciągających elementów zaprojektowanych specjalnie dla gogli VR.

W momencie premiery Chess Club będzie zawierała dwa środowiska do gry. Pierwszy, Grand Palace, przenosi Cię do klasycznej sali, w której możesz zaaranżować różne rodzaje gry przy użyciu standardowych szachów Staunton. Drugi, Stonehenge, przenosi cię do magicznej krainy, która wygląda, jakby została wyjęta prosto ze Skyrim. Tutaj przejmiesz kontrolę nad fantastycznymi bierkami, z ich własnymi, unikalnymi animacjami i efektami dźwiękowymi, które zamienią standardową planszę do gry w mityczne pole bitwy.

Chess Club będzie zawierała wiele form rozgrywki, w tym Bullet, Blitz, Classical, Real-Time i Async. Oprócz przeciwników AI, możesz brać udział w meczach 1 na 1 (zarówno zwykłych, jak i rankingowych), w których możesz wchodzić ze sobą w interakcje za pomocą czatu głosowego lub wykonując gesty awatarem w grze.

Zgodnie z FAQ Chess Club, wszystkie gry są asynchroniczne, co oznacza, że ​​nie musisz kończyć ich w jednej sesji — jeśli ktoś się rozłączy, gra zostanie zatrzymana i możesz ją wznowić w dowolnym momencie.

Gra śledzi również twoje ruchy podczas gry, co pozwala lepiej analizować przeszłe gry i identyfikować błędy. Aby uzyskać dodatkową warstwę zanurzenia, możesz skorzystać z funkcji śledzenia rąk, co pozwali na jeszcze lepszą, fizyczną interakcję. Ciekawe, czy w nerwach będzie można rozrzucić wszystkie bierki?

Idąc dalej, Odders Lab planuje wdrożenie dodatkowych środowisk i scenografii. Pojawi się również Chess School, seria lekcji prowadzonych przez prawdziwych mistrzów szachowych, mająca na celu poprawę Twoich umiejętności, oferując pomocne wskazówki i sztuczki.

Chess Club jest dostępny w przedsprzedaży już teraz i we wczesnym dostępie 29 czerwca. Gra oficjalnie wystartuje na zestawach słuchawkowych Oculus Quest 7 lipca za 14,99$. Osoby, które zamówią w przedsprzedaży, mogą otrzymać 10% zniżki na zakup gry.

Podsumowanie

Tytuł:
 Chess Club
Deweloper: Odders Lab
Wydawca: Odders Lab
Oculus Store: https://www.oculus.com/experiences/quest/5353996901307344/
Data wydania: 29 czerwca (wczesny dostęp)
Planowana data premiery: 7 lipca
Strona gry: https://chessclub-vr.com/

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO SPRAWDZENIA PIERWSZEJ GRY STUDIA:

Wirtualna wersja popularnego programu telewizyjnego Human Tetris. Hiszpańska produkcja, to doskonała forma dobrej zabawy połączonej z wymagającym treningiem fitness. Twoim zadaniem w grze jest dopasowywanie się do wyciętych kształtów w zbiżających się do Ciebie ścianach. Wszystko oczywiście w rytm muzyki, a każdy poziom to swoisty układ choreograficzny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.