Wybierz Strona

ARCTURUS ZEBRAŁ 5 MILIONÓW

NA PROJEKT WOLUMETRYCZNEGO WIDEO

Arcturus, firma tworząca narzędzia do edycji i dystrybucji wolumetrycznego wideo, ogłosiła dziś, że zebrała 5 milionów dolarów na początkowe inwestycje. W odróżnieniu od wideo stereoskopowego, wideo wolumetryczne jest w pełni trójwymiarowe i można je oglądać pod każdym kątem. To sprawia, że ma ogromny potencjał w rozwiązaniach rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Wideo wolumetryczne nie jest jeszcze rozpowszechnione ze względu na wyzwania związane z przechwytywaniem, przechowywaniem, edycją i dystrybucją.

Dzięki „Holosuite” – HoloEdit, HoloCompute i HoloStream – Arcturus ma nadzieję na usprawnienie korzystania z wideo wolumetrycznego, ułatwiając jego edycję, zarządzanie i streaming.

Firma ogłosiła dzisiaj początkową inwestycję na kwotę 5 milionów dolarów, kierowaną przez BITKRAFT Ventures z udziałem HBSE Ventures, NTT Docomo Ventures, Build Ventures, Marca Merrila i Craiga Kallmana. Arcturus twierdzi, że fundusze zostaną wykorzystane do powiększania zespołu programistów, skoncentrowania wysiłków na wzroście sprzedaży i poszerzenia linii produktów z naciskiem na funkcje transmisji na żywo.

Misją Arcturusa jest stworzenie przyszłości, w której cyfrowe ludzkie hologramy będą przechwytywane z rzeczywistości, dostosowywane, a nawet wchodzące w interakcję z widzem w czasie rzeczywistym. Cyfrowi agenci obsługi klienta, wirtualne koncerty 3D i wybiegi mody, to tylko niektóre z potencjalnych zastosowań technologii. Dzięki wsparciu BITKRAFT Ventures, jednych z liderów w dziedzinie gier i inwestycji XR, deweloperzy z Arcturus są przekonani, że projekt będzie katalizatorem szerokiego dostępu do wolumetrycznego tworzenia wideo, umożliwiając milionom użytkowników tworzenie nowej formy interaktywnej treści.

Przechwytywanie na żywo wideo wolumetrycznego pozostaje złożonym procesem, często wymagającym dedykowanych scen z dziesiątkami, jeśli nie setkami kamer otaczających obiekt. Wynikowe zbiory danych są również ogromne w porównaniu z tradycyjnym, a nawet stereoskopowym wideo. To może się zmienić w przyszłości dzięki rozwojowi sprzętu i oprogramowania.

Naukowcy w ostatnich latach wykazali przekonujące wyniki, wykorzystując metody uczenia maszynowego do rekonstrukcji wolumetrycznego wideo z tradycyjnego materiału wideo. Sprzęt zbudowany specjalnie do przechwytywania danych wolumetrycznych – taki jak Microsoft Azure Kinect lub telefony i tablety Apple wyposażone w LiDAR – może usprawnić proces przechwytywania i rozszerzyć możliwości użycia wolumetrycznego wideo.

Arcturus nie zajmuje się faktycznym przechwytywaniem wideo wolumetrycznego, ale liczy na wzrost popytu na wideo wolumetryczne i chce być gotowy dzięki zestawowi narzędzi dla twórców do przechowywania, edytowania i przesyłania strumieniowego treści. Jednak ze względu na świeżość tej technologii nie jest to coś, z czego indywidualni użytkownicy będą korzystać przez jakiś czas – tyle jasno wynika z ceny Arcturus Holosuite, która dla jednego użytkownika wynosi 7500 dolarów rocznie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.