Wybierz Strona

RACKET NX

aspiruje do zostania sportem olimpijskim

Niektórzy nadal nie do końca oswoili się z ideą eSportu, tymczasem studio One Hamsa, odpowiedzialne za powstanie gry Racket: NX sprzymierzyło się z Międzynarodową Federacją Rocquetballa, w celu uczynienia tytułu pierwszą VR-ową dyscypliną sportową obecną na Olimpiadzie.

Już na początku tego roku ogłoszono, a w okresie maja i czerwca odbyły się pierwsze zawody z cyklu Olympic Virtual Series, wspierane oficjalnie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Do gier symulacyjnych polegających na grze w baseball, wiosłowaniu, kolarstwie, żeglarstwie i wyścigach samochodowych dołącza wspomniany tytuł, który pochwalić może się aktywną społecznością liczącą ponad 150 tysięcy graczy.

„To mariaż stworzony w raju sportu przyszłości: światowej klasy programista i wyjątkowa, odnosząca sukcesy i wspaniała gra, z w pełni globalną międzynarodową federacją sportową uznaną przez MKO, która ma wizję i odwagę, aby nie tylko spoglądać w przyszłość, ale również po nią sięgnąć. To wielka szansa, ponieważ na świecie jest więcej graczy sportów rakietowych niż piłkarzy.” – Mówi prezes Virtual Sports Association, Victor Bond

Racket: NX dostępny jest na platformy PC VR i Oculus Quest. Tytuł stanowi połączenie gry w squasha z klasycznym stylem rozgrywki znanym z Arkanoid i udowadnia, że pozycje VR-owe mogą wymagać umiejętności i sprawności fizycznej nie mniejszej niż w przypadku klasycznych sportów.

Damian Perka

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.