Wybierz Strona

GRA NA HORYZONCIE

TENTACULAR [Meta Quest/PC VR]

Po tygodniu zapowiedzi i szybkich filmów przedstawiających nową grę od Devolver Digital i Firepunchd otrzymaliśmy pełnoprawny zwiastun, wraz z potwierdzeniem nazwy i platform, jakie owa gra będzie obsługiwać. Tak oto prezentujemy Tentacular, grę, która zasili zarówno biblioteki Meta Quest 2, jak i PC VR jeszcze w tym roku. Czy ogromna ośmiornica powtórzy sukces Gorn tego samego wydawcy?

Na pierwszy rzut oka, Tentacular może wyglądać jak kolejna gra VR o kaiju, ale jest tu pewien zwrot akcji. Zamiast rozbijać miasta i wywoływać przerażenie, pomagasz ludziom, którzy badają nowe źródło energii. Oczywiście, będąc ośmiornicą, do pomocy masz tylko swoje macki, co może sprawić, że niektóre zadania będą nieco trudniejsze.

Zwiastun prezentuje całkiem uroczą oprawę wizualną, a także rozgrywkę opartą na fizyce, w której pojemniki są układane w stosy i przerzucane przez wyspę za pomocą kabli energetycznych. Gracze otrzymują zadania od mieszkańców miasteczka, często podnosząc ich, aby przenieść na inny obszar wyspy.

Grę możemy dodać do listy życzeń na Steamie, a finalnie ma pojawić się również w sklepie Meta Quest. Na razie nie ma więcej informacji na temat premiery, ale możemy spodziewać się jej jeszcze w tym roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.