Wybierz Strona

A-Tech Cybernetic – Recenzja PSVR

A-Tech Cybernetic – Recenzja PSVR

A-Tech Cybernetic to pierwszoosobowa strzelanka science fiction zbudowana od podstaw z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Gra oferuje dwa oddzielne tryby gry: klasyczny tryb roju, który wystawia na próbę twoje umiejętności strzelania i przetrwania, oraz tryb fabularny, który przenosi cię do futurystycznej firmy biomedycznej opanowanej przez mutantów.

Dead Space w VR?

Twórcy nie ukrywają inspiracji innymi tytułami. Grafika jest mroczna i niepokojąca, wszędzie cienie, trupy, nikłe oświetlenie i notatki przerażonych ludzi. Gdyby nie masowe ilości przeciwników i łatwość ich eksterminacji atmosferę można by porównać z Dead Space. Niestety historii korporacji biomedycznej produkującą biologicznie zaawansowane „powłoki” ludzi, brakuje głębi i polotu. Rozgrywka skupia się na przemierzaniu korytarzy bazy, oraz przedarciu się przez przeciwników. Trafiające się zaś co jakiś czas niezwykle proste zagadki logiczne nie zmieniają głównego celu rozgrywki czyli radosnej wyrzynki hord wrogów wzorowanej na Doom. Warto zauważyć, że do wyboru jest zarówno broń biała jak i palna, zaś twórcy pokusili się o pewne odwzorowanie fizyki. Siła ciosu metalowej rurki czasem potrafi wręcz odrzucić przeciwnika w powietrze, a odstrzelenie mu nogi pozwoli go spowolnić.

Sterowanie i komfort

Jeśli chodzi o sterowanie jest poprawne. Dostępna jest zarówno płynna lokomocja, jak i ruch oparty na teleportacji, a także szybkie obracanie dla użytkowników PSVR. Jedynie wsparcia dla PS AIM brakuje. PS Move sprawdza się jak zwykle czyli, daje radę (oprócz okazjonalnych aktywacji niżej położonych przycisków), zaś układ klawiszy jest intuicyjny. Tempo akcji jest duże, ale przeciwnicy najczęściej atakują z jednego kierunku więc nawet osoby z chorobą symulatorową powinny dać sobie radę.

Głupi jak powłoka

Największym zarzutem do rozgrywki jest „inteligencja” przeciwników. Od żywych trupów nie oczekuje koordynacji komandosów z FEAR, ale nagminne blokowanie się na przeszkodach i powolne podążanie w kierunku gracza nie tworzy większego wyzwania. Nawet fakt, że niektórzy wrogowie potrafią strzelać nie zmienia łatwości z jaką niszczymy hordy przeciwników. Szkoda również, że ciała pokonanych rozpływają się w powietrzu, co zmniejsza satysfakcje z wygranej, pojawianie się przeciwników z powietrza też wybija z immersji. Okazjonalne bugi i przenikanie ścian też nie pomagają.

Ocena

A-Tech Cybernetic oferuje prostą rozgrywkę skupioną ma walce. Tytuł miał potencjał na coś więcej, ale twórcy postawili na czystą rozrywkę. Choć wyrzynanie masy przeciwników sprawia początkowo frajdę z czasem brakuje trochę wyzwania. Na przecenie może to być jednak ciekawy tytuł na odstresowanie w tych ciężkich czasach.

A-Tech Cybernetic VR

84
A-Tech Cybernetic VR
6.5

Fabuła

2/10

  Immersja

  5/10

   Cena/Jakość

   7/10

    Wykonanie

    8/10

     OCENA KOŃCOWA

     7/10

      Zalety

      • Hordy wrogów
      • Intuicyjne sterowanie
      • Mroczny klimat

      Wady

      • Prosta rozgrywka
      • Brak wyzwania
      • Okazjonalne bugi

      O autorze

      Robert Cymbalak

      Fan Science-Fiction. Zarówno w literaturze, na małym ekranie, na planszy (4X, figurkowe gry bitewne) jak i w grach elektronicznych. Lubię, gdy gra posiada bogatą fabułę i uniwersum, mam ogromny sentyment do Wrót Baldura, Fallouta oraz Mass Effecta.

      Zostaw odpowiedź

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.