Wybierz Strona

PATENT

NA KONTROLERY 6DOF OD HUAWEI

Chiński gigant technologiczny Huawei nie jest na pewno pierwszą firmą, która kojarzy się z VRem, choć nie jest też świeżakiem w tej branży. W przeszłości Huawei ograniczył się do produkcji headsetów pod mobilną VR, podobnie jak Samsung w przypadku Gear VR. Patent zarejestrowany w chińskim urzędzie własności intelektualnej (CNIPA), przedstawiający kontroler ruchu przypominający Oculus Touch, może wskazywać na rosnące ambicje firmy.

Huawei z pewnością odczuwa presję zmniejszonej sprzedaży smartfonów z powodu sankcji USA i zakazu implementacji usług Google w swoich urządzeniach. Czy w związku z tym rzeczony gigant chce bardziej skupić się na VR, aby zwiększyć przychody?

Patent CNIPA, o numerze CN306513655S, został odkryty przez chińską witrynę ITHome. Pokazuje kontroler ruchu w stylu Oculus Touch z charakterystycznym pierścieniem z osadzonymi diodach LED do optycznego śledzenia 6DOF.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni i tak samo jeden patent Huawei nie musi świadczyć o tym,
że pracują nad własnym headsetem VR 6DOF. Jeżeli jednak tak jest, dobrze aby przed wydaniem headsetu wprowadzić jeszcze kilka innych patentów.

Huawei oferuje jeden konsumencki headset VR, szklany Huawei VR Glass, do którego trzeba podpiąć smartfona. Na razie jest sprzedawany tylko w jednej wersji: gogle 3DOF i pojedynczy kontroler, który rzekomo oferuje podobne wrażenia do Oculus Go czy Samsung Gear VR. Możesz także dodać stację bazową śledzenia CV1 i kontrolery Nolo, chociaż to samo dotyczy prawie wszystkich zestawów słuchawkowych 3DOF.

Nowa wersja Huawei VR Glass została ujawniona w zeszłym roku, pokazując dołączany moduł optycznego śledzenia 6DOF i kontrolery ruchu 6DOF. Urządzenia te zostały jednak stworzone przez chińskiego twórcę Camsense, a nie samego Huawei.

Będziemy śledzić poczynania Huawei w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Tymczasem zapraszamy do podzielenia się opinią na temat potencjalnych produktów chińskiej firmy i tego, co mogą wnieść nowego na rynek.

źródło: roadtovr

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.