Wybierz Strona

META QUEST v37

Aktualizacja oprogramowania już dostępna

Pełna wersja Meta Quest v37 jest już dostępna i zawiera kilka nowych funkcji, w tym wsparcie dla nowej klawiatury, szybkie menu dla śledzenia dłoni i udostępnianie linków między headsetem, a aplikacją Oculus.

Najnowsza aktualizacja pozwala na zmianę trybów wyświetlania dla paneli 2D. Tryb tabletu jest zasadniczo taki sam, jak dotychczas, z większym oknem bliżej użytkownika. Tryb pulpitu pozwala na odsunięcie wyświetlacza dalej, co pozwala na łatwiejszą wielozadaniowość. Sekcja Eksploruj w menu również została zaktualizowana.

Pojawiło się również nowe menu szybkich działań dla śledzenia dłoni. Poprzednio można było uszczypnąć kciuk i palec wskazujący, aby “nacisnąć” przycisk Oculus i uzyskać dostęp do tego samego menu, które można było uzyskać za pomocą kontrolerów Touch. Teraz ta akcja wywoła szybkie menu dla śledzenia dłoni, które zawiera opcje robienia zrzutów ekranu i aktywowania komend głosowych.

Ponadto aktualizacja wprowadza udostępnianie linków pomiędzy aplikacją Oculus a headsetem. Dzięki temu jesteśmy w stanie udostępnić link do strony internetowej za pośrednictwem aplikacji i przejść do danego adresu, gdy następnym razem będziemy mieć Questa na głowie.

Ważnym elementem v37 jest także wsparcie dla nowej klawiatury – Apple Magic Keyboard. Po zainstalowaniu v37 będziesz mógł włączyć wsparcie dla tego urządzenia w ustawieniach eksperymentalnych funkcji Questa, co oznacza, że Twój headset będzie śledził położenie urządzenia i pokazywał je wewnątrz VR. Jest to druga klawiatura dodana do Questa od czasu debiutu Logitech K830 w zeszłym roku.

Jak zawsze, aktualizacja będzie pojawiać się stopniowo, więc jeśli jeszcze nie jest dostępna na naszym headsecie, wystarczy poczekać na swoją kolej. Więcej na temat szczegółów aktualizacji v37 dowiesz się tutaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.