Wybierz Strona

Immersion Games

zadebiutuje na rynku NewConnect już 13 września!

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji producenta gier VR – Immersion Games S.A.
Debiut na rynku NewConnect nastąpi 13 września. Do obrotu trafi łącznie 520 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i D, o wartości nominalnej 1,00 zł za każdą akcję.
W sierpniu spółka wydała swój największy tytuł Disc Ninja. Projekt dostępny jest w wersji na gogle VR Oculus Quest, należące do Facebooka. Immersion Games to także spółka zależna światowej klasy marki Immersion, autora kosmicznej aplikacji Mission to Mars AR.

Dołączenie do grona spółek publicznych jest jednym z kluczowych założeń przyjętych w strategii rozwoju Immersion Games. Liczymy na to, że debiut na NewConnect umożliwi
nam dotarcie do szerokiego grona partnerów biznesowych oraz inwestorów, także tych zagranicznych
– mówi Bartosz Rosłoński, prezes zarządu Immersion Games.

Rolę doradcy w procesie upublicznienia spółki Immersion Games S.A. pełni
Navigator Capital S.A.

5 sierpnia odbyła się premiera największego projektu studia pt. Disc Ninja. Gra w wirtualnego disc golfa trafiła w ręce użytkowników gogli VR Oculus Quest i Oculus Quest 2.
Tytuł VR osadzony jest w estetyce feudalnej Japonii i kładzie mocny nacisk na sferę wizualną produkcji, oferując zapierającą dech w piersiach grafikę. W grze użytkownicy pokonują kilkanaście rozbudowanych tras, jakich sympatycy tego popularnego sportu nie znajdą nigdzie indziej. Rozgrywka oferuje dużą grywalność, poprzez różne tryby zabawy, w tym możliwość wspólnego grania w cztery osoby na jednej mapie.

Szukaliśmy oryginalnego pomysłu na grę VR, która byłaby prosta do nauczenia się, ale jednocześnie stanowiła dla graczy wyzwanie.
Wydaje nam się, że Disc Ninja świetnie wpisuje się w te kryteria.
To produkcja skierowana do szerokiej rzeszy graczy – fanów zarówno gier przygodowych, taktycznych, jak i sportowych
– informuje Bartosz Rosłoński. – Od razu po premierze gry rozpoczęliśmy pracę nad jej pierwszymi uaktualnieniami i rozwinięciami.
Ze względu na to, że koncentrujemy się m.in. na sportowych doświadczeniach, wprowadziliśmy nowe ustawienia ułatwiające organizację tzw. mini-turniejów. W aktualizacji dodaliśmy też nowy
tryb gry, jakim jest wyścig
– dodaje Rosłoński.

Immersion Games pracuje również nad kontynuacją przygodowej serii Extreme Escape.
To interaktywne przygody inspirowane prawdziwymi historiami przetrwania w ekstremalnych sytuacjach. Tytuł będzie łączył w sobie elementy survivalu z łamigłówkami znanymi z popularnych escape roomów.

Środki na realizację bieżących projektów studia pochodzą z przeprowadzonych na przełomie roku prywatnych emisji akcji Immersion Games. Wówczas spółka pozyskała od inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych łącznie 4,5 mln zł.

Dążymy do tego, aby nasze autorskie tytuły docelowo dostępne były nie tylko w Oculus Store, ale i na innych popularnych platformach – podsumowuje CEO Immersion Games.

Komunikat prasowy opublikowany dzięki uprzejmości Inner Value oraz Immersion Games

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.