Wybierz Strona

LYNX R-1

Koniec kampanii Kickstarter, startują zamówienia przedpremierowe

Francuski startup Lynx rozpoczął kampanię Kickstarter w październiku dla Lynx R-1, samodzielnego headset MR, który jest zdolny zarówno do VR i passthrough AR. Propozycja Lynxa spotkała się ze sporym entuzjazmem, realizując swój początkowy cel w mnie niż 15 godzin. W ciągu miesięcznej kampanii udało się im przekroczyć próg 800,000$. Co dalej?

Kampania Kickstarter Lynx R-1 jest już zakończona i zebrała 835,000$ od 1,216 darczyńców. W ostatnich godzinach kampanii udało się przekroczyć pierwszy stretch goal na poziomie 700.000$. Jeśli przegapiłeś kampanię, firma oferuje teraz bezpośrednie zamówienia przedpremierowe zarówno na wersję Standard Edition za 600$, jak i Enterprise Edition za 1100$. Sprzedaje również kilka akcesoriów, w tym kompatybilne kontrolery 6DOF, interfejsy twarzy i walizkę podróżną.

Lynx R-1 posiada ten sam chipset Qualcomm XR2, co Oculus Quest 2 i HTC Vive Focus 3 i podobnie jak one bazuje na mocno zmodyfikowanej wersji systemu Android. Podłączysz go do komputera obsługującego VR, a twórcy twierdzą, że będzie można korzystać z zawartości SteamVR, gdy wystartują oficjalnie w przyszłym roku.

Od innych urządzeń odróżnia go jednak to, że jest stworzony od podstaw do odtwarzania gier VR, jak i korzystania z aplikacji passthrough rozszerzonej rzeczywistości. Kolejną nowością może być nowatorski układ optyczny zwany „poczwórnym pryzmatem katadioptrycznym”, który podobno pozwala zmniejszyć rozmiar Lynx R-1 ponad to, co udało się osiągnąć dzięki obecnym soczewkom w stylu Fresnela.

Wszystkie wersje będą dostarczane z metrowym kablem USB-C, ładowarką USB-C, interfejsem twarzy dla bardziej wciągających doświadczeń i materiałowym paskiem na głowę dla większego komfortu.

Ponieważ urządzenie opiera się na śledzeniu ruchów dłoni, kontrolery ruchu nie są metodą sterowania „out-of-the-box”. Dyrektor generalny Stan Larroque powiedział, że kontrolery 6DOF są oparte na sprzęcie kontrolera Finch Technologies „Shift”, coś, co widzieliśmy już w praktyce w HTC Vive Focus. Możesz je zamówić na stronie producenta w cenie 99$ za parę.

Lynx R-1 SPECYFIKACJE:

– 1,600 × 1,600 LCD 90Hz na oko, Color Passthrough dla rozszerzonej rzeczywistości z ultra niską latencją;
– Chipset Qualcomm XR2 z 6GB pamięci RAM i 128GB pamięci wewnętrznej;
– 6DOF rom-scale;
– Optyczne śledzenie ruchów dłoni;
– Kamery: 2 czarno-białe do pozycjonowania, 2 kamery IR do śledzenia dłoni, 2 kamery światła widzialnego do passthrough;
– WiFi 6 i Bluetooth 5;
– PCVR kompatybilne z SteamVR przez WiFi;
– Gniazdo kart SD do 1TB zewnętrznej pamięci masowej;
– Dwa głośniki stereo, 4 mikrofony i 3.5mm Jack TRRS;
– Eye Relief: 13mm, Eye-Box: 11mm;
– Żywotność baterii: do 3 godzin;

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.