Wybierz Strona

OCULUS QUEST V34

SPACE SENSE, POWIADOMIENIA ANDROID I APLIKACJE 2D

Nowa wersja oprogramowania systemu Quest v34, która pojawi się w tym tygodniu, dodaje eksperymentalne ustawienie w Quest 2 dla funkcji Space Sense. System ten pozwala zobaczyć takie obiekty jak ludzi i zwierzęta domowe wchodzące na obszar zaznaczony przez Guardiana. Co jeszcze przyniesie aktualizacja?

Facebook dodaje również swoje pierwsze aplikacje 2D do sklepu Oculusa, w tym aplikacje webowe dla Facebooka, Instagrama, Smartsheet i Spike’a, dostępne do użytku z inną eksperymentalną funkcją – multitaskingiem.

W majowej aktualizacji oprogramowania v29 Facebook umożliwił użytkownikom iOS oglądanie powiadomień z telefonu w VR. Najnowsza aktualizacja da te same możliwości dla użytkowników Androida. Teraz możesz pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym nawet podczas eksploracji niezliczonych wirtualnych światów. Możesz otrzymywać powiadomienia in-VR dla każdej aplikacji mobilnej, która aktualnie wyświetla powiadomienia na ekranie blokady Twojego telefonu.

Meta ogłosiła również dodatkowe komendy głosowe obsługiwane przez tych, którzy aktywowali je w menu. Możesz dwukrotnie nacisnąć przycisk Oculus, kliknąć go w menu, lub użyć eksperymentalnej frazy „Hey Facebook”, aby wydać polecenie głosowe. Niestety, wedle informacji na stronie supportu Oculusa, polecenia głosowe są obecnie dostępne tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, którzy jako domyślny mają ustawiony język angielski.

Firma włączyła także bezpieczne parowanie dla Air Link, aby zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić wrażenia z użytkowania oraz dostosowała sposób działania trybu czuwania, aby wydłużyć żywotność baterii.

Na początku tego roku udostępniono deweloperom eksperymentalne API Passthrough, umożliwiając im tworzenie nowych, ekscytujących doświadczeń w mieszanej rzeczywistości, które włączają wirtualną zawartość do fizycznego otoczenia. Wraz z nadchodzącym wydaniem SDK, deweloperzy będą mogli wysyłać swoje aplikacje mieszanej rzeczywistości zarówno do Oculus Store, jak i App Lab. Doświadczenia z Unity Labs, Spatial, YouTube VR i wielu innych będą dostępne już wkrótce.

Najciekawszą nowością, jaka nas czeka wraz z aktualizacją v34, wydaje się być funkcja Space Sense. Dzięki możliwości zobaczenia intruza na terenie zaadoptowanym pod grę możemy zachować większe bezpieczeństwo dla siebie i otoczenia, co może przełożyć się na większy spokój i lepsze wrażenia z doświadczania. Niestety, nadal będziemy w stanie zlokalizować niepożądany obiekt, jeżeli ten będzie w zasięgu naszego wzroku.

Więcej na temat aktualizacji oprogramowania v34 znajdziesz w poście na blogu Oculusa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.