Wybierz Strona

OCULUS QUEST

WPROWADZA MULTITASKING

Funkcja Multitasking jest teraz dostępna dla niektórych użytkowników Quest 2 – zapewnia więcej możliwości dla Infinite Office, a także lepszą integrację aplikacji mobilnych na Androida.

   Mimo obietnic włączenia funkcji wraz z aktualizacją v30 dla Oculus Quest, użytkownicy nie otrzymali jej nawet wraz z następną wersją oprogramowania v31. Teraz wygląda na to, że funkcja ta została udostępniona niektórym użytkownikom i możliwe, że też ją znajdziecie w zakładce Funkcji Eksperymentalnych.

   Dzięki nowej funkcji można przeciągać aplikację z paska zadań Quest i używać jej w połączeniu z maksymalnie dwoma innymi sąsiadującymi aplikacjami lub oknami przeglądarki. Działa to podobnie do otwierania wielu kart obok siebie w przeglądarce Oculus, ale z dodatkiem wszystkich aplikacji dostępnych w Quest Home — Oculus Browser, Store, Move itp.

   Aby rozpocząć korzystanie z nowej funkcji, znajdź ją i włącz w zakładce Funkcje eksperymentalne w ustawieniach Quest, a następnie przeciągnij ikonę strony głównej Oculus z paska narzędzi na jedną z otwartych pozycji obok istniejącego okna przeglądarki.

Dodanie funkcji Multitasking znacznie poprawiło również wydajność i zarządzanie aplikacjami mobilnymi na Androida działającymi w Quest 2.

   Oficjalnie Quest 2 nie obsługuje jeszcze mobilnych aplikacji na Androida, jednak użytkownicy mogą pobierać pakiety APK i zainstalować je za pomocą SideQuest, aby można było używać ich jako aplikacji 2D. Było to możliwe już wcześniej, ale nowe funkcje w Quest sprawiają, że uruchamianie aplikacji mobilnych na Androida jest znacznie łatwiejsze.

   W przeszłości nie było jasnego sposobu na całkowite zamknięcie aplikacji mobilnej w Quest. Często oznaczało to, że aplikacja pozostawała otwarta w tle, dopóki nie wykonało się ponownego uruchomienia headsetu. Nowe przyciski wyjścia i minimalizacji w wielozadaniowym interfejsie użytkownika rozwiązują ten problem.

   Kilka miesięcy temu wydawało się, że Quest może otrzymać oficjalną obsługę aplikacji na Androida. Później dowiedzieliśmy się, że pracownicy Facebooka mogą już korzystać z niektórych aplikacji na Androida w Quest. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że Multitasking jest krokiem w kierunku bezpośredniej integracji aplikacji na Androida w ramach szerszego zestawu funkcji Infinite Office.

Funkcja Multitasking powinna być stopniowo udostępniana użytkownikom Quest w wersji 30 i nowszych. Jeśli masz ją aktywną, daj nam znać, co myślisz w komentarzach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.