Wybierz Strona

SYMULATOR RUCHU YAW2

Z PONAD MILIONEM DOLARÓW NA KICKSTARTERZE

W swojej pierwszej kampanii na Kickstarterze w 2018 roku, oryginalne krzesło Yaw było jednym z pierwszych, które obiecywało kompaktowe 3DOF do symulacji ruchu dla VR i komputerów tradycyjnych. Teraz Yaw VR powraca na Kickstarter ze swoją kolejną platformą sprzętową, nazwaną Yaw2 i już ma ponad milion dolarów na swoim koncie.

Yaw2 jest symulatorem ruchu „klasy konsumenckiej”, który kosztuje 1090 $ (ok 4150zł). Na tym poziomie nie obejmuje takich elementów, jak modułowa „platforma odchylania”, która pozwala na pełen obrót. Mimo to wydaje się, że sprzęt trafił w gusta miłośników symulatorów, zarówno prosumentów, jak i salonów gier, kiedy to pojawił się pod koniec zeszłego miesiąca na Kickstarterze. W tym czasie ten model był oferowany za 790 $.

Teraz Yaw2 już eksplodował i gładko przeszedł początkowy cel finansowania w wysokości 100 000 $, przekraczając milion dolarów w pierwszym tygodniu od premiery 23 kwietnia. Nie wykazując żadnych oznak zatrzymania, na tą chwilę Yaw2 zebrał prawie 1 170 000 dolarów, a do zakończenia kampanii pozostał nieco ponad miesiąc.

W porównaniu do oryginalnej wersji z 2018 roku, która oferuje ruch 3DOF i dość kompaktowe siedzisko, które mieści się w kulistej kopule, Yaw2 wydaje się znacznie bardziej konwencjonalną platformą ruchu dzięki większej powierzchni, regulowanemu biurku i możliwości integracji własnego krzesła.

Jeśli chcesz skorzystać z podstawowej wersji Yaw2 z ruchem 3DOF, która obejmuje modułową „platformę odchylania”, musisz wydać 2020 $ (ok 7700zł), co zdecydowanie stawia ją na skraju kategorii konsumenckiej. Ta również nie jest dostarczana z samą częścią do siedzenia, którą możesz dodać samodzielnie lub kupić bezpośrednio w Yaw VR za dodatkowe 75 – 100 $.

Firma twierdzi, że Yaw2 jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami, w tym Oculus Quest, PSVR i SteamVR. Yaw VR oferuje wiele gier z natywną obsługą symulatora ruchu- dla przykładu Elite Dangerous, Dirt Rally 2.0, Project Cars 2, czy MS Flight Simulator.

Wszystkie wersje mają trafić do sprzedaży we wrześniu 2021 roku, co obejmuje również wersje pro i arcade o wyższej mocy wyjściowej i mocniejszych silnikach. Sprawdź Kickstarter Yaw2, aby zapoznać się z pełną specyfikację techniczną urządzeń. Poniżej możesz również zobaczyć, jak Yaw2 sprawdza się w grach:

DIRT RALLY 2.0

NO LIMITS ROLLER COASTER

Paweł Łobanowski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.